کلاهبرداری اینترنتی در قالب تخفیف جریمه رانندگی

شنبه 11 آبان 98 ساعت 12:54
کلاهبرداری اینترنتی در قالب تخفیف جریمه رانندگی

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا، از کلاهبرداری اینترنتی در قالب تخفیف جریمه رانندگی خبر داد.

سرهنگ رامین پاشایی، اظهارکرد: افراد سود جو و کلاهبردار با طراحی صفحات جعلی در قالب اعطا تخفیف جریمه راهنمایی و رانندگی به مالکان خودرو تا سقف ۸۰ درصد قربانیان را به صفحات جعلی هدایت و پس از انجام مهندسی اجتماعی و دریافت اطلاعات کارت بانکی نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب آنان اقدام می‌کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پلیس فتا در چهارچوب ماموریت‌های محوله ضمن رصد دائمی فضای مجازی، اقدامات مجرمانه افراد سودجو و کلاهبردار را شناسایی و خنثی می‌کند.

وی با اشاره شیوه این نوع کلاهبرداری، گفت: پس از هماهنگی با مرجع قضائی و نیز همکاری مجموعه پلیس فتا استان اصفهان، ضمن مسدود‌سازی سایت یاد شده، شناسایی مجرمان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا یادآوری کرد: با اطلاع رسانی‌های انجام گرفته از طرف نیروی انتظامی و همکاری دوجانبه با رسانه ملی، آگاهی و دانش عمومی هموطنان نسبت به جرائم حوزه سایبر ارتقا مناسبی یافته ولیکن افراد سودجو و کلاهبردار با استفاده از ترفندهای گوناگون مترصد کلاهبرداری از هموطنان و به ویژه کاربران فضای مجازی می‌باشند.

سرهنگ پاشایی گفت: بایستی شهروندان نسبت به وقوع این گونه جرائم آگاه بوده و همواره به مرجع ارسال این گونه تبلیغات و آگهی‌های دروغین هوشیار باشند و کلیه اخبار و نیازهای اطلاعاتی خود را تنها از منابع معتبر خبری نظیر رسانه ملی و خبرگزاری‌های رسمی دنبال کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، آن را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www. Cyber police.ir بخش گزارشات مردمی جهت پیگیری لازم منعکس کنند.

مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar