روزانه ۱ موتورسوار جان خود را از دست می‌دهد

سه شنبه 10 دی 98 ساعت 11:14
روزانه 1 موتورسوار جان خود را از دست می‌دهد

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: در حوادث رانندگی روزانه یک موتورسوار جان خود را از دست می‌دهد.

پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران    با ذکر اینکه ۳۰ درصد مصدومان اورژانس تهران مربوط به حوادث رانندگی است، گفت: روزانه یک موتور سوار جان خود را در تصادفات رانندگی از دست می‌دهد و متاسفانه بیشتر مصدومان ترومایی که با آمبولانس به بیمارستان منتقل می‌شوند، موتور سوار هستند.

صابریان اظهار کرد: روزانه ۳۵۰ مصدوم ناشی از حوادث رانندگی در تهران داریم و اغلب آنها موتور سوار هستند چون که در داخل شهر سرعت خودروها خیلی بالا نیست و بیشتر مصدومان را موتورسواران تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: با توجه اینکه تعداد موتورسواران در شهر تهران بسیار بالاست، اگر این موتورسواران اصول ایمنی را رعایت نکنند احتمال افزایش آمار مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی در شب افزایش پیدا می‌کند.

رئیس اورژانس تهران بیان کرد: موتورسواران در صورتیکه لباس مناسب استفاده کنند، آرنج، زانو، سر و ستون فقرات موتورسوار در حوادث ترافیکی کمتر آسیب می‌بینند، متاسفانه بسیاری از موتورسواران در حوادث ترافیکی دچار معلولیت می‌شوند البته ما موتورسوارانی هم داریم که از کلاه و لباس ایمن استفاده می‌کنند و به قوانین احترام می‌گذارند.

صابریان با اشاره به کمپین موتور سوار خوب بیان کرد: برگزاری کمپین‌های این چنینی می‌تواند در ارتقای فرهنگ درست ترافیک بسیار مؤثر باشد، یک موتور سوار وقتی صبح از منزل خارج می‌شود اگر در تمام طول روز  به این فکر باشد که خانواده‌اش منتظر بازگشت او هستند، با استفاده از کلاه و لباس مناسب و احترام به قوانین می‌تواند جان خود را حفظ کند.

فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar