روند روبه رشد تیراژ خودروسازان

دوشنبه 6 اسفند 97 ساعت 11:23
روند روبه رشد تیراژ خودروسازان

جلسه بررسی برنامه های ۱۰ گانه ساماندهی صنعت خودرو با هدف برنامه ریزی در راستای افزایش عمق ساخت داخل بعضی از قطعات خودرو برگزار شد.

فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این جلسه مشترک که به طور جداگانه در گروه های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو برگزار شد، گفت: با توجه به فعالیت های انجام شده در مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو با محوریت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و تجمیع ظرفیت ها و تقاضا ها، برنامه ریزی لازم برای تامین نیاز داخل انجام گرفته و باید در اسرع وقت اقدامات اجرائی آغاز شود.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت تجمیع ظرفیت های موجود در تولید خودرو خواستار تشکیل کمیته تخصصی قوای محرکه در معاونت امور صنایع با مشارکت کلیه دست اندرکاران شد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت افزود: با توجه به روند رو به رشد تولید در گروه های خودروساز، معوقات رو به کاهش است و امیدواریم با همکاری بانک مرکزی در پرداخت تسهیلات به خودروسازها، تداوم تامین قطعات برای ادامه روند تولید تسهیل شود.

لازم به ذکر است، در جلسه مشترک با گروه های ایران خودرو و سایپا، برنامه های افزایش تولید، فروش امول مازاد خودرو سازان، ایفای تعهدات، توسعه ساخت داخل مورد بررسی قرار گرفت و لیست اموال مازاد ایران خودرو مشخص و جهت واگذاری اطلاع رسانی گردید.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar