زیرساخت لازم برای استفاده از فیلتر جذب دوده را فراهم کنید

پنج شنبه 4 مهر 98 ساعت 12:29
زیرساخت لازم برای استفاده از فیلتر جذب دوده را فراهم کنید

مدیرعامل ایران خودرو دیزل خواستار فراهم کردن زیرساخت‌های لازم از جمله سوخت مناسب و باکیفیت برای استفاده از فیلتر جذب دوده در خودروهای تولیدی این شرکت شد.

مهدی یونسیان با انتقاد از هیاهویی که برای پیشنهاد ایران خودرو دیزل مبنی بر امهال در اجرای قانون نصب فیلتر جذب دوده به راه افتاده گفت: به جای این جوسازی‌ها باید در پی ایجاد زیرساخت لازم از جمله تأمین و توزیع سوخت مناسب برای استفاده از فیلتر جذب دوده بود.

وی نصب فیلتر جذب دوده بدون توزیع سوخت مناسب را مانند استفاده از دستگاه حساس تصفیه کننده آب و استفاده از آب گل آلود توصیف کرد و گفت: استفاده از فیلترهای جذب دوده بدون تأمین سوخت باکیفیت و استاندارد بی‌فایده است و الزام بر اجرای آن تنها موجب هدررفت منابع ارزی کشور می‌شود.

یونسیان با ذکر این که تمامی محصولات ایران خودرو دیزل مجهز به این سیستم بوده‌اند تصریح کرد: درخواست ایران خودرو دیزل معافیت از قانون نصب فیلتر دوده و یا صدور مجوز محدود تا زمان تأمین، توزیع و استفاده از سوخت مناسب و با کیفیت بوده است.

وی افزود: نمونه‌برداری‌هایی که از سوخت انجام شده نشان می‌دهد عدد PPM آن از ۵۰ تا ۶ هزار است و مادامی که باک خودرو از سوختی با PPM نامناسب تغذیه شود کارایی سیستم جذب فیلتر از بین خواهد رفت.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل با تاکید بر تبعیت این شرکت از قانون گفت: وقتی هزینه‌ای صرف می‌شود باید از نگاه ملی آثار مثبت داشته باشد،‌ برهمین اساس پیشنهاد کارشناسی را به رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه کرده‌ایم که بررسی شود. هر خودرویی که مجهز به فیلتر دوده باشد ولی از گازوئیل مناسب استفاده نکند نه تنها کارایی نخواهد داشت بلکه هزینه‌های قابل توجهی را به مشتری تحمیل خواهد کرد.

وی هزینه بسته سیستم ATS را حدود ۵ هزار دلار دانست.

یونسیان با ذکر این که اگر ضوابط و مقررات قانونی در تولید محصول را رعایت نکنیم محصولات شماره گذاری نمی‌شوند گفت: پیشنهادی را در جهت حفظ منافع ملی مطرح کرده‌ایم، امیدواریم نهضتی برای تأمین سوخت مناسب ایجاد شود تا این موضوع رفع شود.

وی تصریح کرد: اگر زیرساخت لازم برای استفاده از سوخت استاندارد مورد نیاز براساس استاندارد موردنظر سازمان محیط زیست فراهم بود، ما هیچگاه این پیشنهاد را مطرح نمی‌کردیم ولی با شرایط کنونی و نبود سوخت استاندارد، استفاده از این سیستم هدر دادن منابع ارزی است که به مشتریان ما به خاطر افزایش قیمت محصول فشار وارد خواهد کرد.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar