سوءاستفاده واردکنندگان از شرایط روانی بازار خودرو

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
سوءاستفاده واردکنندگان از شرایط روانی بازار خودرو

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: واردکنندگان خودرو از وضعیت آشفته بازار برای افزایش قیمت‌ها سوءاستفاده می‌کنند.

شهرام آزادی، اظهار کرد: واردکنندگان خودرو در گذشته از نرخ ارز آزاد استفاده می‌کردند اما در حال حاضر از دلار ۴۲۰۰ تومانی استفاده می‌کنند بدین سبب نه تنها نباید افزایشی در قیمت خودروهای وارداتی داشته باشیم بلکه قیمت این محصولات باید کاهش یابد.

وی با بیان اینکه متاسفانه نظارتی بر عملکرد واردکنندگان خودرو وجود ندارد، یاد آوری کرد: به همین علت همه چیز به خود واردکنندگان خودرو واگذار شده و آنها این محصولات را به هر قیمتی که بخواهند عرضه می‌کنند، قیمت‌هایی که منطقی نیستند.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: این شرایط در حالی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بر عملکرد واردکنندگان خودرو نظارت کرده و این شرکتها را به حال خود رها نکند چون اگرچه مصرف‌کنندگان خودروهای وارداتی از شرایط مالی مناسبی برخوردارند ولی به هر حال حقوق آنها نباید نابود شود.

وی افزود: نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی نباید افزایش قیمت داشته باشند بلکه با توجه به اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی باید شاهد کاهش قیمت‌ها در این بازار باشیم.

آزادی با بیان اینکه افزایش قیمت خودروهای وارداتی بیشتر سرآغاز روانی دارد تا واقعی تاکید کرد: امیدواریم وزارت صنعت، معدن و تجارت با نظارت بر عملکرد واردکنندگان خودرو این شرکتها را ناگریز به عرضه محصولات متناسب با قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی کند. در این صورت شاهد کاهش قیمت‌ها در این بازار خواهیم بود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar