شرط توقف تولید خودروهای ناقص

یکشنبه 15 دی 98 ساعت 10:27
شرط توقف تولید خودروهای ناقص

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: امیدواریم تا پایان دی ماه وجوه قول داده شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) تأمین و تزریق شود؛ در این صورت قطعه‌سازان قابلیت تأمین قطعات مورد نظر را داشته و از ابتدای بهمن‌ماه دیگر هیچ خودروی ناقصی تولید نخواهد شد.

آرش محبی‌نژاد در رابطه با میزان آمادگی قطعه‌سازان در رابطه با وعده وزارت صمت مبنی بر اینکه از پایان دی ماه دیگر شاهد تولید خودروهای ناقص توسط خودروسازان نخواهیم بود ، اظهار کرد: همکاری و اتحاد بسیار خوبی بین قطعه‌ساز و خودروساز به خاطر امید ایجاد شده در قطعه‌سازی ظرف سه ما اخیر، شکل گرفته که موجب شد خودروهای کف کارخانه‌ها جمع شده و شمار آن‌ها تقریباً به صفر برسد.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ادامه داد: به زودی تعداد باقی محدود هم تجاری‌سازی و تحویل مردم خواهد شد، ولی ادامه مسیر بستگی به این دارد که باز هم امیدها محقق شود. تاکنون قطعه‌ساز با وعده کار کرده است و با وعده‌هایی مانند اینکه صنعت خودرو از این زیان خارج خواهد شد، پول و تسهیلات خواهد رسید و... این صنعت را نگه داشته‌اند. ضمن اینکه نزدیک به دو ماه است که همه منتظر به ثمر نشستن مصوبه شورای پول و اعتبار (وعده تسهیلات ۱۰ هزار میلیاردی حد اعتباری دو خودروساز) هستند. همه تقریباً نوعی عزم جزمی داشتند برای آنکه به صنعت جهشی بدهند.

وی افزود: در نتیجه این‌ها، تولید در گروه ایران‌ خودرو از  روزانه ۴۰۰ دستگاه به ۲۴۰۰ دستگاه در روز هم رسید و رکورد ۱۵ ماهه خود را شکست. اما باید دانست که ادامه مسر چندان مشخص نیست، چون که نه از تسهیلات خبری هست و نه مصوبه حد اعتباری شورای پول و اعتبار ابلاغ شده است و برنامه‌ها مشخص نیست؛ اما با وعده‌ها قطعه‌سازان جلو آمده و هر آنچه که در توان داشتند را، به اجرا گذاشتند.

محبی‌نژاد با ذکر اینکه وعده‌ها نباید به پایان سال موکول شود، ابراز امیدواری کرد که تا پایان دی ماه وعده‌ها محقق شده، و وجوه قول داده شده توسط وزارت صمت، تأمین و تزریق شود و دیگر خبری از چند مرحله‌ای بودن واریز و مشروط بودن آن به گوش نرسد. در این صورت، می‌توان به جرات اعلام کرد که قطعه‌سازان توانمند ما قابلیت تأمین قطعات مورد نظر را داشته و تأمین قطعات برای خودروسازان به موقع انجام خواهد شد و طبق قول وزارت‌ صمت از ابتدای بهمن‌ماه دیگر هیچ خودروی ناقصی تولید نخواهد شد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar