صنعت قطعه سازی ایران با حمایت دولت توان تأمین نیاز داخل را دارد

دوشنبه 30 اردیبهشت 98 ساعت 16:11
صنعت قطعه سازی ایران با حمایت دولت توان تأمین نیاز داخل را دارد

نایب رئیس انجمن قطعه سازان همگن استان تهران گفت: هم اکنون قطعه سازان واحدهای طراحی پیشرفته‌ای راه اندازی کرده‌اند و توان ارائه قطعات مطابق با استانداردهای بین الملی و پیشرفته جهانی را دارند.

زد فور کار: امیر حسین جلالی، مدیر عامل شرکت قطعه سازی ایسکرا و نایب رئیس انجمن قطعه سازان همگن استان تهران با اشاره به اینکه صنعت قطعه سازی داخل از مرحله ساخت گذشته و در جهت طراحی و بهبود قطعات داخلی دارای توان مهندسی شده است، گفت: هم اکنون قطعه سازان واحدهای طراحی پیشرفته‌ای راه اندازی کرده‌اند و توان ارائه قطعات مطابق با استانداردهای بین الملی و پیشرفته جهانی را دارند. قطعه سازی کشور با حمایت معنوی دولت توان تأمین نیاز داخل را دارد.

وی در ادامه افزود: هرچند تحریم‌های بین المللی موجب مشکلات عدیده‌ای در تأمین مواد اولیه قطعه سازان داخلی گردیده، اما تحریم‌های داخلی و قوانین دست پاگیر موجب سخت‌تر شدن فضای کسب و کار برای قطعه سازان گشته که باید در این زمینه وزارت صنعت و معدن و تجارت به کمک قطعه سازان بیاید تا از این اشتغال مولد و صنعتی که پس از سال‌ها به توان مناسبی رسیده است، پاسداری کند و نباید به قطعه سازان که در حال حاضر ضامن اشتغال در بخش مهمی از اقتصاد کشور می‌باشند بی توجهی کرد.

جلالی ضمن اشاره به پراکندگی جغرافیایی مطلوب قطعه سازی در کشور و اهمیت ایجاد اشتغال متوازن، صنعت قطعه سازی را مولد در صنایع توصیف کرد و گفت: هم اکنون هر کجا نیاز به ساخت داخل دستگاهها و قطعات در کشور باشد صنعت قطعه سازی کشور راهگشا است و نمونه آن فعالیت قطعه سازان در زمینه‌های دیگر صنایع از جمله نساجی، پتروشیمی، قطعات صنعتی سر چاهی نفت و گاز و حتی بخش‌های الکترونیک پیشرفته در بردهای الکترونیکی صنعتی است.

به عقیده جلالی، به منظور حمایت از صنعت خودروسازی کشور علاوه بر انسجام اجتماعی به انسجام سیستمی هدفمند بین ارگانهای اجرایی مثل گمرک، وزارت کار، وزارت بهداشت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، تأمین اجتماعی و وزارت نیرو نیازمندیم.

وی با اشاره به لزوم هماهنگ شدن قطعه سازان در اعلام نیازها و معرفی موانع تولید گفت: جای آن دارد که وزیر محترم صنعت معدن و تجارت همانگونه که توجه ویژه‌ای به تولید خودرو و پاسخ نیازهای بازار و هموطنان گرامی دارند، در موضوع مشکلات قطعه سازان هم مسئول مستقیمی را معرفی تا کانالی برای اطلاع رسانی به وزیر جهت رفع موانع پایدار تولید و فضای کسب و کار در سال رونق اقتصادی ایجاد گردد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar