عدم اجرای مصوبه شورای عالی ترابری توسط سازمان راهداری

شنبه 24 خرداد 99 ساعت 12:35
عدم اجرای مصوبه شورای عالی ترابری توسط سازمان راهداری

دبیر کانون کامیون‌داران از مکاتبه با سازمان راهداری برای اجرای مصوبه شورای عالی ترابری در خصوص محاسبه کرایه حمل بر اساس تن بر کیلومتر خبر داد.

احمد کریمی با اشاره به عدم محاسبه کرایه حمل رانندگان ناوگان عمومی بار بر اساس دستورالعمل تن برکیلومتر اظهار کرد:‌ یکی از خواسته‌های کانون کامیون‌داران کشور و کانون رانندگان حمل کالا این است که عوامل موثر ثابت و متغیر موثر در کرایه  حمل کالا بر اساس تن بر کیلومتر توسط سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای محاسبه و ملاک قرار گرفته و بر اساس آن مبنای نرخ تعیین شده است.

وی افزود: متاسفانه به خاطر عدم ثبات نرخ انواع کالا و خدمات در بخش حمل و نقل جاده ای و عمومی, افزایش نرخ کالا و خدمات در آینده موجب زیان کامیونداران و رانندگان خواهد شد.

وی یادآور شد: مصوبه شورای‌عالی ترابری این موضوع را پیش بینی کرده و مقرر داشته هر زمان افزایش نرخ به طور موثر اتفاق بیفتد باید نرخ حمل کالا بر اساس تن بر کیلومتر به‌روز رسانی شود.

دبیر کانون کامیون‌داران کشور با تاکید بر این‌که این امر تاکنون انجام نشده و متاسفانه بر اساس عادت قبل نرخ برای حدود یک سال اجرا می‌شود، گفت: دو کانون سراسری انجمن‌های کامیون داران و رانندگان طی نامه ای به معاون وزیر راه و شهرسازی بر اجرای مصوبه شورای عالی ترابری تاکید و درخواست کرده‌اند به محض افزایش نرخ کالا و خدمات، نرخ مبنا بازنگری و به روز رسانی شود.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar