علت تأخیر در اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند چیست؟

یکشنبه 15 تیر 99 ساعت 10:54
علت تأخیر در اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند چیست؟

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ضمن بیان علت تأخیر در اجرای طرح "پارک حاشیه‌ای هوشمند" در مناطق مرکزی شهر تهران، از آغاز تجهیز خیابان‌‌‌های پهنه مرکزی از هفته جاری خبر داد.

وحید سرلک در خصوص اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند در پهنه مرکزی شهر تهران اظهار کرد: برای تجهیز مناطق ۱۲،۱۱، ۷ و ۶ مدنظر برای اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند هنوز اقدامی انجام نگرفته و فکر می‌کنم از اواسط این هفته عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی در خصوص علت به تعویق افتادن اجرای این طرح تصریح کرد: در روال قراردادها باید ضمانت‌نامه‌ای از بانک توسط پیمانکار ارائه می‌شد که با توجه به وضعیت کرونایی، بانک‌ها در ارائه ضمانت‌نامه‌ها محدودیت‌هایی داشتند و این امر باید با تشکیل جلسات هیئت مدیره انجام می‌شد؛ خوشبختانه به هر ترتیب مشکل حل شده است و تا اواسط هفته جاری ابلاغ قرارداد را اجرایی می‌کنیم.

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران یادآوری کرد: بر این اساس از همین هفته تجهیز، خط‌کشی و نصب تابلوهای مربوط به اجرای طرح انجام می‌شود و با توجه به تعویق در اجرای طرح، در تلاش هستیم تا طی مدت کوتاهی عملیات تجهیز و آماده‌سازی انجام و تأخیر ایجاد شده جبران شود.

به گفته سرلک، پهنه مرکزی با حدود ۳۰ هزار جای پارک به طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند می‌پیوندد و طبق آنچه در منطقه دو به صورت پایلوت اجرایی شد، شاهد اجرای طرح در مناطق یاد شده خواهیم بود.

وی گفت: شهروندان می‌توانند خودروی خود را در معابر مشخص شده پارک کنند؛ دوربین‌های موجود اطلاعات خودرو را برداشت کرده و میزان توقف آن را محاسبه می‌کنند، پس از پایان زمان توقف، هزینه از حساب شهروندی افراد برداشت می‌شود و چنانچه حساب آنها فاقد موجودی باشد از طریق پیامک به مالک خودرو اطلاع داده می‌شود.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar