فک پلاک ۱۲۰۰ و جریمه ۲۹ هزار خودروی دودزا

سه شنبه 12 آذر 98 ساعت 11:34
فک پلاک 1200 و جریمه 29 هزار خودروی دودزا

فرمانده انتظامی تهران بزرگ برای برخورد با دلالان بازار ارز که از چند روز پیش مجدداً وارد این بازار شده و با بعضی از صرافی‌ها هم همکاری داشته‌اند، دستور ویژه صادر کرد.

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح رعد که صبح امروز در مقر پلیس پیشگیری برگزار شد، در مورد بازگشت بعضی از پیش ارز، گفت: متاسفانه در چند روز اخیر برخی از دلالان ارز بازگشته‌اند که از روز پیش دستور ویژه‌ای را به پلیس امنیت و پلیس امنیت اقتصادی برای برخورد با این افراد صادر کردم.

وی با ذکر اینکه پلیس اجازه نخواهد داد تا این افراد امنیت اقتصادی کشور را به مخاطره بیاندازند، گفت: به این افراد و هم صرافی‌هایی که با این افراد کار می‌کنند هشدار جدی می‌دهم که با هرگونه تخلف برخورد خواهیم کرد.

فک پلاک ۱۲۰۰ و جریمه ۲۹ هزار خودروی دودزا در تهران

سردار رحیمی ابتدای سخنانش را با اشاره آلودگی هوای شهر تهران آغاز کرد و گفت: امروز پس از چند روز آلودگی هوا، بالاخره باد و باران به داد ما رسید و هوا کمی بهتر شد.

وی در خصوص اقدامات پلیس در برخورد با خودروهای آلاینده و کاهش آلودگی هوا هم گفت: در این ایام پلیس با تمام توان پای کار آمد. طبق آمارهای ما از ابتدای سال ۲۹ هزار خودروی دودزا در تهران جریمه شدند. ۱۲۰۰ خودروهم فک پلاک شدند و به تعمیرگاه اعزام شدند.

به گفته رییس پلیس پایتخت، در خصوص معاینه فنی هم از ابتدای امسال تا کنون بالغ بر سه میلیون بوده که این هم برای تهران است و هم برای شهرهای دیگر.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ نزدیک به ۶۰ تا ۷۰ درصد آلودگی هوا برمی گردد به خودروهایی که دودزا هستند و در همین راستا هم پلیس خود را موظف به برخورد با خودروهای آلاینده می‌کند.

وی با اشاره به تداوم اجرای طرح ساماندهی رانندگی با موتور سیکلت را در تهران گفت: این طرح را با جدیت و حساسیت دنبال خواهیم کرد. در این بین برخی از موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوا هم نقش ویژه‌ای دارند و در همین راستا برخورد با موتور سیکلت های دودزا هم در دستور کار پلیس است.

رحیمی درپاسخ به سوالی در خصوص انتقاد یکی از اعضای شورای شهر تهران از طرح کاهش آلودگی هوا و تاکید بر ناکارآمد بودن آن گفت: جلسات مشترکی با شهرداری داریم و معایب طرح کاهش آلودگی هوا را تا قبل از پایان سال آماده خواهیم کرد تا انشاالله آن‌ها را برطرف کنیم و سال آینده اجرا شود.

رییس پلیس تهران بزرگ در خصوص معاینه فنی اتوبوس‌های شرکت واحد و مراکز نظامی هم گفت: همین فشارهایی که وجود داشت موجب شده که خیلی از این اتوبوس‌ها و ناوگان نوسازی شوند و بخش زیادی از اتوبوس‌های نظامی نو شده، اتوبوس‌های شرکت واحد هم که دچار مشکل بودند اصلاح شدند.

سردار رحیمی در عین حال تاکید کرد: همه دستگاه‌هایی که روی بحث آلودگی نقشی دارند باید وظیفه‌شان را به درستی انجام دهند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar