نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تأمین صنایع لاستیک افتتاح شد

چهارشنبه 18 دی 98 ساعت 12:31
نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تأمین صنایع لاستیک افتتاح شد

سومین نمایشگاه بین‌المللی زنجیره تأمین صنایع لاستیک دیروز (سه شنبه)‌ در مراسمی با حضور 64 شرکت از پنج کشور در محل هتل المپیک تهران افتتاح و آغاز به کار کرد.

«مهدی صادقی نیارکی»‌ سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت ضمن بازدید از نمایشگاه، در گفت وگو با تعدادی از تولیدکنندگان حاضر در این محل، با مسائل آنها آشنا شد.

شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه از کشورهای چین، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه و کانادا حاضر شده‌اند و تولیدات خود را ارائه کرده‌اند.

تولیدکنندگان تایر و تیوب با 38 درصد بیشترین شرکت کنندگان در این نمایشگاه را تشکیل می‌دهند و علاوه بر آنها، واردکنندگان تایر و تیوب، تولیدکنندگان قطعات لاستیکی، تولیدکنندگان ماشین‌آلات، واردکنندگان ماشین‌آلات، تولیدکنندگان مواد اولیه، واردکنندگان مواد اولیه، مراکز پژوهشی و مهندسی، شرکت‌های فعال در عرصه بازیافت لاستیک، تولیدکنندگان روکش تایر، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و آزمایشگاه‌ها حضور دارند.

فرصت سه روزه برای این نمایشگاه اختصاص یافته که در فضایی به وسعت یکهزار و 700 مترمربع از 17 تا 19 دیماه جاری از ساعت 9 تا 16 دایرست و در حاشیه آن هم 6 نشست تخصصی در حوزه لاستیک خودرو برگزار خواهد شد.

جمع وزنی تولیدات هشت ماهه کارخانجات تایر کشور 165 هزار و 992 تن است که در مقایسه با مدت مشابه سال اخیر (163 هزار و 886 تن)، رشد 1.28 درصدی نشان می‌دهد.

امسال تا پایان آبان‌ماه 11 میلیون و 636 هزار و 921 حلقه تایر سواری از طرف کارخانه‌های داخلی کشور تولید شد و این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال 10 درصد رشد نشان می‌دهد.

علاوه براین در مدت مزبور 979 هزار و 487 حلقه تایر وانتی در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش کاهش 16 درصدی دارد.

همچنین تولید تایر باری و اتوبوسی در هشت ماهه امسال با کاهش 24 درصدی در مقایسه با پارسال به رقم 485 هزار و 49 حلقه رسید.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar