قطعه سازان برای تأمین قطعات خودرو نیازمند منابع مالی هستند

یکشنبه 26 خرداد 98 ساعت 14:44
قطعه سازان برای تأمین قطعات خودرو نیازمند منابع مالی هستند

دبیر انجمن سازندگان قطعات با رد اظهارات اخیر مدیر کل تعزیرات تهران که ادعا‌ی دو گروه خودروساز داخلی مبنی بر کمبود قطعه را غیرواقعی عنوان کرده بود، گفت: ما برای تأمین قطعات خودروسازان نیازمند منابع مالی هستیم.

مازیار بیگلو، با اشاره به اینکه همچنان کمبود قطعات الکترونیک در انواع خودروهای تولیدی گروه ایران خودرو و سایپا وجود دارد، اظهار داشت: خودروهایی که در انبار این دو گروه وجود دارند عموماً از مشکلات کمبود قطعات الکترونیکی برخوردارند و قطعه سازان داخلی هم منابع مالی برای تولید قطعات مورد نیاز قطعه سازان ندارند.

وی با اعلام اینکه قطعه‌ساز برای تولید قطعه نیازمند منابع مالی است، افزود: امروز قطعه ساز برای تولید پول می‌خواهد. قرار بود بانک مرکزی ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار قطعه‌سازان قرار دهد  اما تنها ۴ هزار میلیارد تومان از این منابع پرداخت شده و قطعه‌سازان معطل دریافت ۷ هزار میلیارد تومان مابقی هستند البته مکاتبات ما هم نشان می‌دهد بانک مرکزی اراده‌ای برای پرداخت این مبالغ هم ندارد.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو تصریح کرد: آن دسته از خودروهایی که در طول هفته‌های گذشته تکمیل و راهی بازار شده توسط قطعه‌سازان و با سفارش گذاری مواد از محل دریافت منابع ۴ هزار میلیاردی تومانی بوده است. بر همین اساس ما منابع جدیدی برای تولید مجدد قطعه برای خودروسازان در اختیار نداریم.

وی با رد اظهارات اخیرمدیر کل تعزیرات تهران که ادعا‌ی دو گروه خودروساز داخلی مبنی بر کمبود قطعه را غیرواقعی عنوان کرده بود، گفت: ما برای تولید قطعه منابع نداریم و همین عمل عاملی شده تا کسری قطعه در محصولات ایران خودرو و سایپا مشهود باشد.

بیگلو با اعلام اینکه برگزاری نشست‌های گوناگون برای قطعه‌ساز پول نمی‌شود ، افزود: ما امروز درگیر تحریم‌های داخلی کشور هستیم و مشکلات نقدینگی قطعه‌سازان هر روز افزایش می‌یابد به همین خاطر در خرداد ماه امسال موج جدیدی از تعطیلی واحدهای تولیدی قطعه ساز را شاهد خواهیم بود.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar