لغو قیمت گذاری دستوری خودرو همزمان با آزاد سازی واردات خودرو

بروزرسانی در: یکشنبه 19 بهمن 99 ساعت 15:07
لغو قیمت گذاری دستوری خودرو همزمان با آزاد سازی واردات خودرو

طهماسبی گفت: دولت لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو را همزمان با آزاد سازی واردات خودرو پیگیری کند تا بتوان با ایجاد رقیب برای خودروسازان آنها را برای افزایش کیفیت محصولات تولیدی‌شان ترغیب کرد.

فرهاد طهماسبی درباره انتشار خبر ها در مورد برگزاری جلسه کارگروه رفع موانع و جهش تولید با موضوع لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو، گفت: در شرایط الان که میزان عرضه و تقاضا در بازار خودرو متناسب نیست، آزاد کردن قیمت‌ها منجر به گرانی چهارچرخ‌ها شده و انگیزه‌ای برای ورود بیشتر سوداگران به این بازار است.

وی ادامه داد: هرچند لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو به نفع مردم و مصرف‌کننده است اما این موضوع مشروط بر نظارت دقیق و جلوگیری از سوءاستفاده و جولان دلالان در بازار است که تحقق این شرایط در وضعیت الان امکان پذیر نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با گفتن اینکه در حال حاضر شرایط رقابتی در صنعت خودرو سالم نیست بنابراین مجموعه‌ها تلاشی برای افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌های تمام شده تولید نمی‌کنند، افزود: در وضعیت کنونی در صورت آزاد کردن قیمت خودرو، موضوعاتی مانند احتکار و… تشدید می‌شود.

طهماسبی ادامه داد: دولت لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو را همزمان با آزادسازی واردات خودرو پیگیری کند تا بتوان با ایجاد رقیب برای خودروسازان، آنها را برای بهبود کیفیت محصولات تولیدی‌شان ترغیب کرد.

او با بیان اینکه آزاد کردن قیمت خودرو در حال حاضر به صلاح نیست، تصریح کرد: باید دید کارگروه رفع موانع و جهش تولید بر چه اساسی به دنبال لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو در شرایط الان است چراکه همگان از وضعیت بازار و نابسامانی آن آگاه هستند؟

اقتصاد آنلاین

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar