مجلس مخالف هرگونه افزایش قیمت بنزین است

چهارشنبه 11 اردیبهشت 98 ساعت 13:44
مجلس مخالف هرگونه افزایش قیمت بنزین است

عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی با تاکید بر اینکه مجلس مخالف هرگونه افزایش قیمت بنزین است، گفت: اگر دولت بدون نظر مجلس و خودسرانه نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند قطعاً مجلس برخورد لازم را انجام خواهد داد چون که این کار کاملاً غیر قانونی است.

علی بختیار با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن ذکر کرد: مجلس هیچ تصمیمی در مورد افزایش قیمت بنزین نداشت و اگر دولت بدون نظر مجلس و خودسرانه نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند حتماً مجلس برخورد لازم را انجام خواهد داد چون که این کار کاملاً غیر قانونی است.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر دولت به استناد تصمیم سران سه قوه این کار را انجام دهد هم توجیهی ندارد. چون که مصوبه سران سه قوه تنها باید در جهت راهکارهای مقابله با تحریم باشد. در مورد بحث بنزین ما امروز کمبودی در داخل نداریم و دولت برای هر اقدامی در این زمینه نیاز به اجازه مجلس دارد.

نماینده مردم گلپایگان در مجلس تصریح کرد: هفته پیش بنده با آقای لاریجانی صحبت کردم و ایشان هم گفتند بنده هم مخالف افزایش قیمت بنزین در وضعیت کنونی هستم. لذا این کار یک کار غیر قانونی است و مجلس حتماً به این موضوع واکنش نشان خواهد داد. دولت اگر تصمیمی دارد باید تحت عنوان لایحه به مجلس بیاورد.

بختیار در ادامه تاکید کرد: باتوجه به وضعیت معیشتی مردم دست زدن به قیمت بنزین و حامل‌های انرژی اشتباه است و موجب بروز تنش می‌شود. به لحاظ تخصصی و فنی ما عقیده داریم در مورد قیمت بنزین باید به طور تدریجی تصمیم گیری شود. مجلس موافق افزایش قیمت بنزین به خاطر تأثیراتی که بر روی نرخ تورم دارد، نیست.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان تاکید کرد: مأموریت سران سه قوه تنها تصمیم گیری در مورد راهکارهای مقابله با تحریم است و این تصمیم به مسئله تحریم بازنمی گردد چون که ما مشکلی در زمینه تأمین بنزین نداریم. اگر نشستی در شورای سران سه قوه در خصوص بنزین برگزار شود یا قرار باشد تصمیمی در این زمینه گرفته شود باید کمیسیون تخصصی مجلس حضور داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

مردم نگرانی بابت دسترسی به بنزین نداشته باشند

کسانی که کارت سوخت ندارند با شروع سهمیه بندی بنزین چه کنند؟

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar