تکذیب موافقت با افزایش قیمت خودروهای داخلی توسط وزارت صنعت

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
تکذیب موافقت با افزایش قیمت خودروهای داخلی توسط وزارت صنعت

افزایش قیمت خودرو، خبری که از ابتدای صبح امروز در برخی از رسانه های خبری در حال انتشار است. البته کسب اطلاع "تسنیم" از وزارت صنعت کذب بودن این مطلب را تایید می‌کند. با این وجود به نظر می‌رسد انتشار این گونه اخبار نادرست از افزایش قیمت خودرو نه تنها کمکی به بازار پر التهاب خودرو نخواهد کرد بلکه سرگردانی مردم را هم در خرید محصول بیشتر از گذشته می کند.

مجوز وزیر صنعت به افزایش ۷.۵ میلیون تومانی قیمت خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان و ۹.۵ میلیون تومانی قیمت خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومان در حالی مطرح شده که براساس جلسه روز گذشته شورای رقابت تصمیم گیری در مورد قیمت خودرو به دریافت نرخ تورم بخشی ۵ ماهه نخست امسال موکول شده است.

جالب اینکه در گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته دو مدیر عامل شرکت ایران خودرو و سایپا در شبکه دوم سیما هم این موضوع را تأکید کرده و قرار بر این شد تا با آنالیز قیمت تمام شده خودروسازان تغییرات قیمتی اعلام شود. علاوه بر این خودروسازان هم موظف شده اند برای مدیریت بازار عرضه محصولات خود را در قالب تحویل خودرو و پیش فروش اجرایی کنند تا تب افزایش قیمت خودرو که این روزها در بازار داغ شده کاهش پیدا کند.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar