مردم باید تغییرات مدیریتی در ایران‌ خودرو را حس کنند

چهارشنبه 13 شهریور 98 ساعت 13:48
مردم باید تغییرات مدیریتی در ایران‌ خودرو را حس کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر اینکه مردم باید تغییرات مدیریتی در ایران‌ خودرو را حس کنند، اظهار کرد: امیدوارم فصل جدیدی از فعالیت خودروسازان شروع شود.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران در جواب به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود طرح آزادسازی واردات خودرو از مناطق آزاد روی میز دولت است، گفت: من این خبر را تأیید نمی‌کنم، واردات خودرو طبق مصوبه دولت ممنوع است.

وی ادامه داد: خودروهای محدودی که در گمرکات وجود دارند، پیش از مصوبه ممنوعیت وارد شده‌اند، خودروهایی که هیچ مانعی ندارند، ترخیص می‌شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در مورد واردات خودرو ممنوعیت‌هایی وجود دارد، به عنوان مثال خودروهایی که بالای ۲۵۰۰ سی‌سی هستند و یا آمریکایی هستند و یا بعضی ضوابط فنی را رعایت نکرده‌اند ترخیص نشده‌اند. نزدیک به ۱۳ هزار خودرو در گمرکات وجود دارد که بخش عمده آن‌ها ترخیص شدند.

رحمانی اظهار کرد: برای شماری از این خودروها هم حکم قضایی در دادگاه وجود داشته که پرونده‌های مفتوح داشتند و به دلیل این موانع قانونی، ترخیص نشده‌اند و خودروهایی که موانع قانونی برای ترخیص آنها وجود نداشته و تشریفات اداری هم برای آنها انجام شده است، ترخیص می‌شوند.

وی در جواب به سؤال دیگری در خصوص تحولات مدیریتی در ایران خودرو و تأثیر آن در کیفیت و قیمت خودروها گفت: هیئت مدیره ایران خودرو تصمیم به این تغییرات گرفته است، ما هم از این تصمیمات حمایت می‌کنیم، ولی مردم باید این تغییرات را حس کنند.

وزیر صمت تاکید کرد: امیدوارم فصل جدیدی از فعالیت خودروسازان شروع شود و اصلاحاتی که مورد نظر وزارت صنعت بوده اعمال گردد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar