مشکلات قطعه سازان با جدیت از طرف خانه ملت پیگیری می شود

یکشنبه 21 بهمن 97 ساعت 17:05
مشکلات قطعه سازان با جدیت از طرف خانه ملت پیگیری می شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات قطعه سازان با جدیت از طرف خانه ملت پیگیری می شود و تسهیلاتی در این مورد پرداخت شده است.

علی لاریجانی ، در جمع فعالان اقتصادی استان مرکزی در اراک، افزود: قوانین و مقررات متضاد و متناقض در امور اجرایی کشور زیاد است ولی، بخشی از آن ها در هیات تطبیق رسیدگی و در بسیاری از مواقع هم لغو می شوند.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از مسایل دست و پاگیر هم قانون نیستند و شرایط ویژه درون دستگاهی شکل گرفته که باید در درون نهادهای اجرایی مورد بررسی قرار گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی باید بدانند که مسئولان در استان ها و در سطح ملی دلسوزانه درپی حل معضلات هستند اما، بعضی از مشکلات را هم نمی توان عنوان کرد.

وی درادامه گفت: مشکلات قطعه سازان با جدیت از طرف خانه ملت پیگیری می شود و نشست هایی هم با این قشر و خودروسازان برگزار شده و تسهیلاتی در این مورد پرداخت شده است.

لاریجانی در مورد مشکلات معادن استان مرکزی هم گفت: خانه ملت اختیارات زیادی به شورای معادن استان ها به ریاست استاندار ارایه کرده و تمامی این موضوعات در داخل استان قابل حل است.

وی بیان کرد: نزاع های حزبی و جناحی در کشور به منافع ملی صدمه وارد می کند و باید در وضعیت کنونی وفاق و همدلی در کشور فراگیر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بخش عمده ای از مشکلات داخلی به خاطر تحریم ها است و گذار از تحریم هم با همکاری و هماهنگی همه بخش ها میسر است.

استاندار مرکزی هم دراین جلسه با اشاره به بازدید امروز رییس مجلس شورای اسلامی از شرکت هپکو اظهار کرد: بازدید امروز امیدآفرین بود، شرکت هپکو با عزم و اراده به تولید نشسته است و امروز هم ۱۵ دستگاه تولیدی این شرکت رونمایی شد و در سالن های این شرکت آهنگ تولید را میشنویم و خوشبختانه در دیگر صنایع بزرگ استان مانند ایرالکو، واگن پارس، ماشین سازی، آذرآب و ... وضعیتی بهتر از دیروز را شاهدیم و به سمت جلو در حرکت هستیم.

آقا زاده عملکرد استان مرکزی در حوزه اشتغال را مثبت ارزیابی کرده و یادآوری کرد: در حوزه کاهش نرخ بیکاری در استان عملکرد خوبی نسبت به سال گذشته حاصل شده است و به نرخ ۶.۹ درصد دست یافته ایم همچنین تصور میشود که تا پایان سال به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی دست یابیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar