منتظر کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو باشید

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
منتظر کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو باشید

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: در صورتی که نرخ ارز در بازار آزاد به همین شکل پیش رود و تثبیت شود، باز هم شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو خواهیم بود.

سعید موتمنی، اظهار کرد: روز سه شنبه هفته گذشته در پی سقوط نرخ ارز در بازار آزاد، قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار به طور میانگین بین ۲ تا ۵۰ میلیون تومان کاهش یافت.

وی با ذکر این که در روزهای بعد از آن شاهد تثبیت نسبی نرخ ارز آزاد در قیمت‌های کاهش یافته بودیم، یادآوری کرد: اگر ثبات نرخ ارز آزاد در قیمت‌های کاهش یافته فعلی در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد، باز هم شاهد موج جدیدی از کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد: اگر در چند روز آینده نرخ ارز آزاد در قیمت‌های فعلی به ثبات برسد، بسیاری از کسانی که پیش از این اقدام به خرید و نگهداری خودرو با هدف افزایش قیمت‌ها کرده‌اند، فروشنده شده و با افزایش عرضه در بازار قیمت‌ها کاهش خواهد یافت.

وی افزود: همچنین در صورتی که در روزهای آینده علاوه بر تثبیت نرخ، شاهد کاهش بیشتر قیمت ارز در بازار آزاد باشیم، کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو بیشتر و قابل توجه تر خواهد شد.

موتمنی با ذکر این که تثبیت نرخ ارز آزاد موجب خروج سفته بازان از بازار خودرو خواهد شد، تصریح کرد: در صورتی که نرخ ارز در قیمت معلومی به ثبات برسد و دلالان و سفته بازان از نوسانات صعودی نرخ ارز ناامید شوند، این افراد دیگر انگیزه‌ای برای نگهداری خودرو با هدف افزایش نرخ ارز و کسب سود نخواهند داشت و برای پیشگیری از بلوکه شدن نقدینگی خود نسبت به فروش خودروهای در اختیار اقدام خواهند کرد. این موضوع تأثیر مثبتی بر بازار خودرو داشته و موجب افزایش عرضه و افت قیمت‌ها خواهد شد.

از روز دوشنبه هفته پیش اقدامات دولت برای تعدیل و کاهش نرخ ارز در بازار آزاد شروع شد. این اقدامات تاثیرات مثبتی داشته و موجب افت قابل توجه قیمت‌ها در بازار آزاد ارز شده است.

منبع: ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "منتظر کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو باشید"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
کایا
مهمان

منتظریم