نمی‌توان به آزادسازی واردات خودرو امیدوار شد

شنبه 31 فروردین 98 ساعت 13:17
نمی‌توان به آزادسازی واردات خودرو امیدوار شد

یک کارشناس در مورد واردات خودرو در سال ۹۸ اظهار کرد: دولت در حوزه ممنوعیت واردات خودرو به لحاظ کنترل منابع ارزی به شدت تاکید دارد و از همین رو نمی‌توان به آزادسازی واردات در سال جاری چندن امیدوار بود.

فربد زاوه راهکار دولت برای کنترل ذخیره ارزی کشور با ممنوعیت واردات خودرو را نامناسب دانست و افزود: دولت به جای کنترل نرخ ارز با سازوکار قیمت تصمیم بر کنترل نرخ با ممنوعیت واردات گرفته که متاسفانه اقدام درستی نیست، اگرچه به عقیده من اگر واردات خودرو با محدودیت باز شود دوباره منجر به فساد بزرگی خواهد شد پس بهتر است این ممنوعیت ادامه دار باشد تا اینکه دو سال آینده شاهد سردرآوردن سلطان خودرو باشیم.

زاوه به عدم تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک توسط دولت اشاره کرد و گفت: به استناد گفته‌های انجمن واردکنندگان خودرو، تنها ۲۰۰ دستگاه خودروی وارداتی از گمرکات خارج شده که این نشان از اصرار دولت بر مشخص شدن منشأ ارزی خودروهای وارداتی دارد، لذا با این وجود انتظار نمی‌رود دولت بر آزادسازی و یا ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک در سال ۹۸ تن دهد.

او همچنین تاکید کرد: به طور حتم آزادسازی واردات بخشی از کسری بودجه ۹۸ را از طریق اخذ عوارض و تعرفه از بین خواهد برد، پس ضرورت دارد تا مسئولان بررسی دقیقی در رابطه با درآمد حاصل از واردات و ارزبری آن انجام دهد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar