همکاری خودرویی ایران و روسیه در حال بررسی است

چهارشنبه 26 شهریور 99 ساعت 17:34
همکاری خودرویی ایران و روسیه در حال بررسی است

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت اعلام کرد: در رابطه با جزئیات این موضوع نمی‌توان اظهار نظری کرد چون در حال بررسی است. اما از خط تولید بازدید شده و علاوه بر خودروها سواری، تولید محصولات شاسی بلند هم مد نظر دارند. البته هنوز چون به تفاهم‌نامه نرسیده‌اند نمی‌توان در خصوص نوع محصولات صحبت کرد.

در هفته‌های گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه قرار است سه مدل خودرو جدید از محصولات UAZ روسیه از پاییز امسال به بازار خودرو ایران عرضه شود و کارخانه‌ای به وسعت حدود ۲۵ هزار متر مربع برای تولید سه مدل پیکاپ تک و دو کابین دو دیفرانسیل و شاسی بلند پاتریوت از سری محصولات تولیدی UAZ در برنامه است.

اما پس از مدتی میرهادی سیدی، مشاور بین‌الملل سازمان توسعه تجارت، اظهار داشت: « خبرگزاری  در مذاکراتی که با هیات اوراسیا داشتیم مقرر شد همکاری‌های خودرویی در مذاکرات خودروسازان دو طرف بررسی شود. در همین راستا نشست‌هایی میان خودروسازان ایرانی و روسی برگزار شد تاکید کرده که  مذاکرات در همین سطح باقی ماند و پیشرفت محسوسی در نشست‌های دو طرف حاصل نشد.»

سهیل معمار باشی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت، در خصوص احتمال انصراف طرف روس گفت: بحث انصراف وجود ندارد، شرکت پارس خودرو مذاکراتی با شرکت روسی برای تولید خودرو داشته اما در این بین، وقفه‌ای ایجاد شده است که موضوع از طریق سفارت هم در حال پیگیری است.

وی افزود: شرکت روس مهلتی خواسته که پس از آن مجددا مذاکرات و همکاری‌ها دوباره آغاز می‌شود. بنابراین این همکاری منتفی نشده است و تنها وقفه‌ای در این روند بوجود آمده است.

معمارباشی در مورد جزییات این تفاهم اظهار داشت: در رابطه با جزئیات این موضوع نمی‌توان اظهار نظری کرد چون در حال بررسی است. اما از خط تولید بازدید شده و علاوه بر خودروها سواری، تولید محصولات شاسی بلند هم مد نظر دارند. البته هنوز چون به تفاهم‌نامه نرسیده‌اند نمی‌توان در مورد نوع محصولات صحبت کرد.

ایلنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar