هیچ مجوزی برای گران شدن خودروهای زیر ۵۰ میلیونی صادر نشده است

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:37
هیچ مجوزی برای گران شدن خودروهای زیر 50 میلیونی صادر نشده است

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: هیچ مجوزی برای ازدیاد قیمت خودروهای زیر ۵۰ میلیون صادر نشده است.
سید محمد نوابی بعدازظهر امروز در حاشیه همایش اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رسیدگی به نرخ قیمت خودرو در ایران یکی از اصلی‌ترین رسالت‌های سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.
او با اشاره به تعدادی از شایعات برای افزایش قیمت خودرو عنوان کرد: هیچ مجوزی برای افزایش قیمت خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومان صادر نشده است.


رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با بیان اینکه در صورت افزایش قیمت هرگونه خودرو بدون مجوز مراجع مربوطه سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با متخلفان برخورد می‌کند تصریح بیان کرد: با توجه به مصوبات شورای عالی کار در کشور ۲۰ درصد به دستمزد کارگران اضافه شده است.
او با تأکید بر لزوم تعیین سهم افزایش دستمزد بر قیمت خودرو یادآور شد: تولیدات سرمایه‌ای و غیر سرمایه‌ای برای ازدیاد قیمت باید از مرجعی مجوز داشته باشند و خودروسازها یا باید از شورای رقابت یا از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز داشته باشند.
نوابی با اشاره به اینکه دو حالت افزایش در قیمت خودروداریم تصریح کرد: بنگاه‌هایی که با ما کار می‌کنند تولیدکنندگان داخل کشور هستند که نمایندگان رسمی اجازه افزایش قیمت خودرو را ندارند و ضوابط قیمت گذاری این سازمان برای خودروهای وارداتی منصوب شده و مشخص است.
او اظهار داشت: دو شرکت بزرگ خودروسازی در ایران وجود دارد که قیمتی را که از سوی کارخانه تعیین می‌شود باید از طرف وزارت صنعت و معدن تأیید شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در معاملات دست دوم کالا، قیمت‌های به طور توافقی میان دو طرف قرارداد تعیین می‌شود و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در آن تصرفی ندارد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar