آئین‌ نامه خودروهای کارکرده باید ابلاغ شود

سه شنبه 29 خرداد 03 ساعت 12:22
آئین‌ نامه خودروهای کارکرده باید ابلاغ شود

نائب رئیس مجلس با تاکید بر این که باید آئین نامه خودروهای کارکرده ابلاغ شود،گفت: ما انتظار داریم یک تحول اساسی در حوزه خودرو به نفع مردم صورت گیرد.

علی نیکزاد در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی افزود: درخصوص واردات خودروهای کارکرده علی‌رغم پیگیری‌های متعدد نظارتی مجلس هنوز آیین‌نامه مرتبط با واردات این خودروها توسط دولت ابلاغ نشده است و دلیل آن نیز کمبود منابع ارزی اعلام می‌شود.

وی با بیان این که ما انتظار داریم به این موضوع رسیدگی شود، اظهار داشت: لازم است ارتقای فناوری در بخش خودرو را شاهد باشیم و راهکار آن نیز اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است. باید شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت‌های خودروسازی بزرگ کار کنند تا شاهد انتقال تکنولوژی به این حوزه باشیم.

وی ادامه داد: اصلاح ساز و کار قیمت‌گذاری خودرو از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود، اکنون هم خودروساز ناراضی است و هم مردم ناراضی هستند، از سویی دیگر اجرای تعهد خودروسازان است، آنان باید به تعهدات خود پایبند بوده و سر موعد خودروها را تحویل دهند.

نیکزاد افزود: اولویت داشتن خودروهای برقی و هیبریدی موضوعی است که باید وزارت صمت با کمیسیون صنایع بررسی کنند و در این موضوع و هم‌افزایی داشته باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: موضوع اسقاط خودرو از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. نمی‌شود ما اسقاط خودرو نداشته باشیم و روز به روز به تعداد خودروها اضافه شود. آنگاه بحث آلایندگی هوا و ناترازی بنزین چگونه حل خواهد شد؟

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar