پلیس راهور نسبت به وکالت برای نقل و انتقال خودروها هشدار داد

یکشنبه 7 بهمن 97 ساعت 10:51
پلیس راهور نسبت به وکالت برای نقل و انتقال خودروها هشدار داد

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا نسبت به وکالت برای نقل و انتقال خودروها هشدار داد.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به اینکه تاکید می‌کنیم فروشنده و خریدار خودرو باید حتماً به طور همزمان در مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک حضور داشته باشند گفت: متاسفانه وکالت برای تعویض پلاک خودرو مشکلات بسیاری برای خریدار و فروشنده ایجاد می‌کند.

وی افزود: در بعضی موارد ارکان اصلی خودرو عوض شده و یا خودرو تصادف شدید بالای ۶۰ درصد داشته است و لذا به از لحاظ پلیس ایمنی و استاندارد لازم را برای شماره گذاری ندارد و خریدار عملاً نمی‌تواند خودرو را تعویض پلاک کند. در این حال فروشنده پول خودرو را گرفته و خریدار متضرر می‌شود.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا افزود: از طرف دیگر پیش آمده است که خودرو سرقتی بوده و مشکلات زیادی برای خریدار ایجاد شده و فروشنده هم متواری گشته است.

وی یادآوری کرد: در موارد برعکس هم فروشنده وکالت داده و خریدار تعویض پلاک نکرده و تخلفات رانندگی که در این مدت مرتکب شده در کد ملی فروشنده نشسته و جریمه‌ها برای فروشنده آمده است.

وی تاکید کرد: اکیداً توصیه می‌کنیم خریدار و فروشنده خودرو باید حتماً ابتدا به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک مراجعه کرده و بعد از کنترل خودرو و مدارک مربوطه تعویض پلاک کنند.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: تأکید می‌کنیم با توجه به مشکلات ذکر شده فروشندگان و خریداران خودرو از دادن و گرفتن وکالت تعویض پلاک جدا خودداری کنند تا متضرر نشوند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar