پژو 301 با 60 درصد داخلی سازی تولید خواهد شد

دوشنبه 24 تیر 98 ساعت 11:33
پژو 301 با 60 درصد داخلی سازی تولید خواهد شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با ذکر اینکه تا زمانی که به فکر واردات باشیم نمی‌توان اسم کار خود را صنعت بگذاریم، گفت: پژو 301 با 60 درصد داخلی سازی تولید خواهد شد.

صبح امروز کارخانه بدنه سازی چند منظوره محصولات جدید ایران خودرو با حضور سورنا ستاری معاون فناوری رئیس جمهور افتتاح شد. قرار است در این خط پژو 301 با حداقل 60 درصد داخلی سازی تولید خواهد شد.

سورنا ستاری در حاشیه این مراسم با اعلام اینکه صنعت خودرو از مونتاژکاری عبور کرده و به سمت تولید محدود پیش رفته است، اظهارداشت: این مهم در وضعیتی انجام شده که محصولات مشترک قرارداد ایران خودرو با پژو در حال حاضر در حال تولید از سوی طرف دوم قرارداد است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تا زمانی که به فکر واردات باشیم نمی‌توان اسم کار خود را صنعت بگذاریم، افزود: محصول تولیدی قرارداد مشترک ایران خودرو و پژو پس از برجام به زودی از طرف ایران خودرو وارد بازار خواهد شد و نکته حائز اهمیت آن داخلی سازی 60 درصدی قطعات است.

ستاری با ذکر اینکه مجموعه ایران خودرو تلاش کرده تا قطعات باقیمانده در این خودرو را به مرز 80 درصد داخلی سازی برساند، تصریح کرد: این در وضعیتی است که با توجه به تحریم‌هایی که در آن قرار داریم، تأمین قطعات سخت است و صنعت خودرو باید از این موقعیت استفاده کرده و دانش فنی را به کار گیرد. نا گفته نماند پس از خروج پژو از ایران توقف قرار اتفاق داد اما اکنون به همت تولیدکنندگان داخلی محصول آن قرارداد وارد بازار خواهد شد.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar