پیش فروش ۲۶۹ خودروی مزدا ۳ احتمالا ابطال می شوند!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
پیش فروش ۲۶۹ خودروی مزدا ۳ احتمالا ابطال می شوند!

با حاشیه های ایجاد شده بر سر پیش‌فروش ۲۶۹ خودروی مزدا ۳، خبرها از ابطال قراردادهای فروش یا معرفی خریداران به سازمان مالیاتی برای اخذ «مالیات بر درآمد اتفاقی» حکایت دارد.

پیش‌فروش ۲۶۹ خودروی مزدا ۳ در حالی حاشیه‌های زیادی را در پی داشته که برای این تعداد خودرو، ۲۱۲ هزار متقاضی وجود داشته است. در این میان حتی محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در توئیتی به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هم ماموریت داد تا شیوه پیش فروش این خودرو را بررسی کند.

وجود حاشیه سود ۱۰۰ میلیون تومانی در بازار آزاد بر روی این خودرو موجب افزایش تقاضای متقاضیان شده بود؛ ضمن اینکه اقدام گروه خودروساز برای پیش فروش این تعداد کم از خودروهای خود هم جای بحث و چالش زیادی دارد. یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد که این حاشیه سود در ظرف چندین ثانیه، ۲۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان سود بادآورده را بین عده‌ای تقسیم کرده است.

اکنون خبرها حکایت از تصمیمات جدید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر روی این پیش‌فروش دارد. یک مقام مسئول در دولت که نخواست نامی از آن یاد شود، گفت: با نظر موافق وزیر صنعت، معدن و تجارت، دو سناریو برای مواجهه با قرارداد خریداران خودروی مزدا ۳ در نظر گرفته شده است که بر اساس آن، احتمال ابطال قراردادها وجود دارد و ممکن است با دستور محمد شریعتمداری، این پیش‌فروش ابطال گردد.

وی افزود: در صورتی که این معامله ابطال نشود، اسامی خریداران مزدا ۳ به سازمان امور مالیاتی اعلام خواهد شد تا در صورت فروش این خودرو در بازار، از افراد فروشنده که آی پی ها و مشخصات، شماره تلفن و کدهای ملی آنها هم استخراج شده است، از سود حاصله (که نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان به علت اختلاف قیمت کارخانه و حاشیه بازار است)، مالیات سنگینی کسر شود.

به گفته این مقام مسئول در دولت، مالیات این خریداران در ردیف مالیات بر درآمدهای اتفاقی قرار خواهد گرفت.

منبع: مهر

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "پیش فروش ۲۶۹ خودروی مزدا ۳ احتمالا ابطال می شوند!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ناصر
مهمان

یه حرکتی کنید قیمت بازار به قیمت کارخونه نزدیک بشه ..با این کار عملا نشون میدید قیمت کارخونه پایینه باید بالاتر میبود