چرا نمی‌گویید چه نسخه‌ای برای صنعت خودرو پیچیده‌اید؟

دوشنبه 19 آذر 97 ساعت 13:54
چرا نمی‌گویید چه نسخه‌ای برای صنعت خودرو پیچیده‌اید؟

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور با گلایه از سکوت سازمان حمایت در برابر بازار بی سامان خودرو، گفت: چرا خودروسازان تمام اختیار بازار را در دست گرفته‌اند؟ چرا نمی‌گویید چه نسخه‌ای برای صنعت خودرو پیچیده‌اید؟

حسین ابراهیمی با اشاره به اینکه به اعتقاد ما افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان به هیچ عنوان قانونی نیست، اظهار داشت: در این وضعیت که ایران خودرو 4 محصول خود را گران کرده اظهارات وزیر صنعت خیلی قابل تأمل است چون که ایشان نخست این کار را قانونی دانسته و در گفت‌وگوهای بعدی سازمان حمایت را متولی پاسخگویی در خصوص تغییرات قیمت خودرو معرفی می‌کند.

وی با طرح این سؤال که مگر سازمان حمایت زیرمجموعه وزارت صنعت نیست، گفت: چرا مسئولین به طور روشن با مردم صحبت نمی‌کنند چرا نمی‌گویند چه نسخه‌ای برای صنعت خودرو پیچیده‌اند، چرا ترجیح می‌دهند سکوت کنند تا خودروسازان تمام اختیار بازار را در دست بگیرند.

رئیس انجمن حمایت از مصرف کنندگان کشور با اعلام اینکه قیمت گذاری خودرو باید براساس یک ضابطه خاص باشد و خودروساز مجاز به تعیین قیمت‌ها بدون هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه نیستند، افزود: جالب اینجاست سازمان حمایت در واکنش به این افزایش قیمت از ضابطه قیمت گذاری صحبت کرده و مدام از بررسی قیمت‌های جدید ایران خودرو صحبت می‌کند. این درحالیست که خودروساز در قالب یک طرح محصولات خود را فروخته و این حقوق مصرف کننده است که مورد تضعیف قرار گرفته است.

ابراهیمی در ادامه صحبت‌های خود با تأکید براینکه در تصمیم گیری قیمت کالاها از جمله خودرو اصلاً با انجمن حمایت از مصرف کنندگان کشور مشورت نکرده و حتی یک نماینده هم در نشست‌های آنها حضور ندارد، تصریح کرد: این انجمن براساس مصوبه مجلس و به طور قانونی تشکیل شده و باید در تصمیم گیری‌ها مشارکت داشته باشد.

وی با اعلام اینکه در وضعیت فعلی فقط حقوق مصرف‌کنندگان مورد تضییع قرار می‌گیرد، گفت: چرا سازمان حمایت در بخش قیمت خودرو سکوت کرده و بازار را دو دستی در دست خودروسازان قرار داده است. آن‌ها در یک مقطعی با کاهش عرضه موجب رشد قابل توجه قیمت‌ها در سطح بازار شدند و امروز از فروش خودرو در حاشیه بازار و با قیمت 5 درصد کمتر صحبت می‌کنند. این موضوع اصلاً برای مردم قابل قبول نیست.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar