شیوع بیماری کرونا خودروسازان را تعطیل کرده است؟

بروزرسانی در: چهارشنبه 14 اسفند 98 ساعت 22:47
شیوع بیماری کرونا خودروسازان را تعطیل کرده است؟

دبیر انجمن خودروسازان ایران می‌گوید: شیوع بیماری کرونا تا به این لحظه منجر به تعطیلی یا کاهش ساعات اداری خودروسازان نشده است. تولید خودرو در ماه‌های پایانی سال به خاطر کمبود قطعه و توقف خطوط تولید خودروهای چینی کاهش یافت.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در پاسخ به این سؤال که آیا شیوع بیماری کرونا خودروسازان را تعطیل نکرده است؟ گفت: شیوع بیماری کرونا تا به این لحظه منجر به تعطیلی بنگاه‌های خودروسازی کشور نشده است. فعلاً خودروسازان پر قدرت مشغول فعالیت هستند.

احمد نعمت‌بخش در ادامه افزود: خودروسازان کارگران خود را ایزوله می‌کنند و افراد با رعایت نکات بهداشتی همچنان مشغول کار هستند.

او در بخش دیگر سخنانش از کاهش میزان تولید خودرو در ماه‌های پایانی سال خبر داد و گفت: به خاطر تشدید تحریم‌های بین‌المللی، توقف خطوط خودروهای چینی و کاهش واردات قطعات چینی تیراژ تولید خودروها کاهش یافت. در گذشته میزان تولید خودروی خودروسازان به دو هزار دستگاه در روز می‌رسید این در حالی است که در ماه‌های پایانی سال میزان تولید خودروها به هزار و ۶۰۰ دستگاه در روز رسیده است.

توضیحات نعمت‌بخش درحالیست که سایپا اعلام کرده ساعات کاری پرسنل و شیفت‌های کاری سایپا بدین شکل شده که شیفت کاری اول از ساعت ۷ صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه، شیفت کاری دوم از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه تا ۲۰ و شیفت کاری سوم از ساعت ۲۰ تا ۴۵ دقیقه بامداد خواهد بود.

تجارت نیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar