کلاهبرداری در فروش خودروهای هیبریدی

سه شنبه 20 اسفند 98 ساعت 16:35
کلاهبرداری در فروش خودروهای هیبریدی

یک نماینده مجلس از مسئولان نظارتی، گمرک وزارت صمت خواست با دلالانی که خودروهای هیبریدی فرعی را به جای خودروهای هیبریدی اصلی به خریداران ناآگاه می‌فروشند برخورد قاطع کنند.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: برای واردات خودروسازی هیبریدی در سال آینده معافیت اعمال کرده‌ایم که امیدواریم با تصویب نهایی آن در شورای نگهبان زمینه واردات این خودروها به کشور فراهم شود.

وی افزود: یکی از خطاهایی فاحش و تعمدی مافیای خودرو که در راستای فریب مردم انجام می‌گیرد مربوط به خودروهای هیبریدی وارداتی است چون ۲ نوع خودروی هیبریدی به کشورمان وارد می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: با نوع اول خودروی هیبریدی می‌توان بیش از ۴۰۰ کیلومتر را رفت و آمد کرد و با نوع دوم خودروی هیبریدی هم تنها می‌توان ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر رفت و آمد کرد. در حالی که مافیای خودرو با فریب فروشندگان خودروهای هیبریدی فرعی را به جای خودروی هیبریدی اصلی به مردم فروخته و در حقیقت آن را به جای خودروی هیبریدی نوع دوم جا می‌زنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با ذکر اینکه متاسفانه در قانون پس از واژه خودروی هیبریدی، نوع آن مشخص نشده است و قطعاً به خاطر این خلاء قانونی در آینده نزدیک به چالش برخواهیم خورد، گفت: این موضوع می‌تواند برای ما دردسرساز شود چون که نیت قانونگذار خودروهای هیبریدی نوع یک با رفت و آمد بیش از ۴۰۰ کیلومتر است نه نوع ضعیف‌تر و فرعی آن.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar