کنترل رفت و آمد در ۱۱ استان

شنبه 24 اسفند 98 ساعت 17:00
کنترل رفت و آمد در 11 استان

وزیر بهداشت پیشنهاد کنترل رفت و آمد در ۱۱ استان کشور را مطرح کرد و رئیس جمهوری از آن استقبال کرد.

حسن روحانی در نشست ستاد ملی کرونا که از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد در پاسخ به پیشنهاد وزیر بهداشت برای تصویب مصوبه کنترل رفت و آمد در ۱۱ استان کشور این پیشنهاد را برای کنترل بیماری مفید ارزیابی کرد و گفت: باید دقت کنیم که نقاط کنترل در استان‌ها کاملاً مشخص باشد و تیم‌های کنترل‌کننده به طوری عمل کنند که مشکلاتی مانند ترافیک در راه‌ها ایجاد نشود و قبل از اقدام به مردم اطلاع ‌رسانی شود.

روحانی در واکنش به پیشنهاد وزیر بهداشت مبنی بر تعیین جریمه برای کسانی که با علائم بیماری به مسافرت و جابجایی در این استان‌ها اقدام می‌کنند، گفت: ممکن است این افراد از بیماری خود مطلع نباشند و همین که برگردانده شوند و برای درمان به بیمارستان هدایت شوند، به عنوان جریمه برای آنها کافی است.

کنترل تردد در ۱۱ استان/ مخالفت روحانی با جریمه مسافران بیمار

رییس جمهوری در پاسخ به اظهارات وزیر بهداشت در خصوص ضرورت ایجاد محدودیت در حرم‌های مطهر و بقاء متبرکه تأکید کرد: اطمینان دارم مسوولان بقاء متبرکه و حرم‌های مطهر در شهرهای گوناگون کشور دلسوزی کافی در مورد سلامت مردم دارند و دستورالعمل ستاد مقابله کرونا را برای ورود مردم در ایام پایانی سال و تعطیلات عید را اجرا خواهند کرد.

روحانی افزود: آرزوی همه ما تشرف به حرم‌های مطهر است، اما از هر کجا به آنها متوسل شویم پاسخ ما را خواهند داد. در شرایط امروز توسل‌ها و توجهات باید با رعایت کامل اصول بهداشتی باشد.

رییس جمهوری همچنین از رهبر معظم انقلاب برای صدور فرمان فعال شدن قرارگاه بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح قدردانی کرد و گفت: از ابتدای تشکیل ستاد ملی مقابله با کرونا رییس ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین سپاه پاسداران، ارتش و نیروی انتظامی در این جلسات حضور مستمر داشتند و با فرمان مقام معظم رهبری برای فعال شدن قرارگاه ستاد مشترک هم همه امکانات نیروهای مسلح بهتر، دقیق‌تر و کامل‌تر در خدمت مردم خواهد بود.

نشست بعدی ستاد ملی مقابله با کرونا هم روز دوشنبه هفته جاری به ریاست رئیس جمهور برگزار می‌شود.

جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا روز شنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد و در این نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دیگر اعضای ستاد گزارشی را از اقدامات انجام شده در مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه کردند و پیشنهادات جدیدی برای تصویب در ستاد ارائه شد.

دکتر علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست همچنین گزارشی از طرح غربالگری وزارت بهداشت در مورد جمع‌آوری اطلاعات از وضعیت خانوارها در سراسر کشور ارائه کرد و گفت: با فعال شدن شبکه گسترده غربالگری، وضعیت برای شناسایی بیماران همه خانوارها در سراسر کشور بررسی و نسبت به هدایت مبتلایان به مراکز درمانی اقدام می‌شود.

به گفته معاون وزیر بهداشت، در این طرح یکهزار و ۲۰۰ مرکز تخصصی درمانی در سراسر کشور برای بیماران مبتلا به کرونا راه‌اندازی شده است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar