۱۰۰ قطعه ساز کشور در حالت تعلیق و یا تعطیلی هستند!

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
100 قطعه ساز کشور در حالت تعلیق و یا تعطیلی هستند!

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور با عنوان اینکه هم اکنون ۱۰۰ قطعه ساز کشور در حالت تعلیق و یا تعطیلی هستند، گفت: در وضعیت فعلی پیش بینی افزایش ۸۰ تا ۱۴۰ درصدی قیمت در قطعات خودرو مطرح است.

آرش محبی نژاد با اشاره به اینکه تولید کنندگان از بسته سیاست ارزی دولت حمایت می‌کنند، اظهار داشت: البته دولت باید این نکته را نیز مدنظر قرار دهد که تمام مشکلات ارزی و تورمی را در قالب یک سیاست های هماهنگ رفع نماید و فقط تمرکز خود را به کاهش نرخ ارز و تورم نکند چون نه تنها مشکلات برطرف نمی‌شود بلکه نگرانی تولید کنندگان از شرایط بیشتر از پیش خواهد شد.

وی با ذکر اینکه هم اکنون ۱۰۰ قطعه ساز کشور در حالت تعلیق و یا تعطیل هستند، افزود: همه ما منتظر این هستیم که ببینیم بسته جدید دولت چه معجزه‌ای را در بازار خواهد کرد. ولی باز تأکید می‌کنم فقط نباید به مسائل ارزی پرداخته شود و سیاست‌ها باید هماهنگ و یک پارچه در بخش‌های اقتصادی کشور اجرایی شود.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور تصریح کرد: در حال حاضر کل مطالبات صنعت قطعه سازی بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان است که نزدیک به ۵ هزار میلیارد تومان از این مطالبات معوق است.

وی با اشاره به افزایش قیمت قطعه در سطح بازار گفت: متأسفانه سفته بازی و احتکار عاملی شد تا موج گرانی در بازار قطعه ایجاد شود، البته به اعتقاد ما تا پیش از اجرای بسته ارزی پیش بینی افزایش ۳۵ درصدی قیمت‌ها مطرح بود که به نظر می‌رسد با اجرا شدن سیاست‌های جدید افزایش ۸۰ تا ۱۴۰ درصدی قیمت در قطعات خودرو رخ دهد که دولت باید این مساله را مورد توجه قرار داده و در قالب سیاست‌های کلی رفع مشکلات صنعت قطعه سازی را هم مورد توجه قرار دهد تا افزایش قیمت‌ها رشد قابل توجهی پیدا نکند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar