۱۵ نفر از مدیران شرکت واردات خودرو بازداشت شدند

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
15 نفر از مدیران شرکت واردات خودرو بازداشت شدند

سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت ۱۵ مدیر شرکت و چهار نفر از کارکنان وزارت صمت در پرونده واردات خودرو خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه یکصدو سی و یکمین جلسه خبری خود در جواب به پرسشی مبنی بر اینکه وزیر صنعت گفته بود اگر در خصوص رانت معاون وزیر صنعت در بحث واردات خودرو و ثبت سفارش ادعایی وجود دارد، با ذکر نام و میزان استفاده منتشر شود گفت: در پرونده‌ای که در رابطه با خودرو تشکیل شده، چند دسته از افراد بازداشت شدند. الان رئیس سازمان توسعه تجارت در بازداشت به سر می‌برد. همچنین ۱۵ مدیر شرکت و چهار نفر از وزارت صمت بازداشت هستند.

وی افزود: شماری دلال و واسطه هم در ارتباط با این پرونده بازداشت هستند. از یکی از معاونان وزارت صمت هم یکبار تحقیق شده است. چنین چیزی را از قاضی نشنیدم که ایشان به کسی رانت داده باشد. خود وزیر صنعت گفتند که به تخلف رسیدیم و سال ۹۶ به سه جا اعم از وزارت اطلاعات، تعزیرات و واحد صنف اعلام کردیم؛ البته آن موقع به دستگاه قضایی اعلام نکرده بودند. بنابراین از معاون وزارت صمت یک نوبت تحقیق شده ولی هنوز قراری صادر نشده و این به این معنا است که فعلاً توجه اتهام به قدری نیست که قرار صادر شود.

سخنگوی قوه قضائیه در جواب به پرسش دیگری مبنی بر اینکه کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفته قرار بوده تا پایان تابستان، تکلیف بازداشتی‌های محیط زیست روشن شود، اظهار کرد: چه کسی این قرار را گذاشته است؟ پرونده‌های پیچیده و سنگین ممکن است زمان بر باشد. در این پرونده برای شماری از متهمان، قرار نهایی صادر شد ولی دادستان ایراد گرفت و برگرداند تا ایرادات برطرف شود.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: همچنین قرار بود بعضی از مقامات ذی ربط که استعلام شده بود، نظر بدهند که نظر دادند و فکر می‌کنم پرونده کمتر از دو هفته دیگر به دادگاه برود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar