۳۰ هزار دستگاه خودرو به دست مشتریان ایران خودرو رسید

یکشنبه 5 اسفند 97 ساعت 16:24
30 هزار دستگاه خودرو به دست مشتریان ایران خودرو رسید

شرکت صنعتی ایران خودرو با هدف تعدیل قیمت خودرو در بازار آزاد و رسیدن به حداقل قیمت بازار آزاد خودرو در بازه هفته اول بهمن ماه، برنامه فروش ۲۰ درصدی تولید روزانه را در دستور کار قرار داده است.

 از زمان ابلاغ مصوبه فروش ۲۰ درصدی تولید روزانه خودروسازان از طرف وزارت صمت در هفته پایانی بهمن ماه، شمار ۱۲۰۰ دستگاه به طور فوری تا پایان این ماه به فروش رسیده است. در بهمن ماه امسال درمجموع حدود ۳۰ هزار دستگاه خودرو صادر و خودروها تحویل متقاضیان شده است.

برمبنای این گزارش، با توجه به افزایش حباب گونه قیمت خودرو در بازار در طول هفته های گذشته توسط دلالان و سودجویان، شرکت صنعتی ایران خودرو برای مقابله با این شرایط و تامین نیاز متقاضیان واقعی محصولات و مطابق با مصوبه وزارت صمت، ۲۰ درصد از تولید روزانه خود را به فروش فوری با مبنای قیمتی هفته اول بهمن ماه در بازار آزاد اختصاص داده است.

این گزارش می افزاید، نقدینگی حاصل از فروش فوری محصولات، موجب بهینه سازی تخصیص منابع و پرداخت به قطعه سازان برای رونق تولید در خطوط تولید در زنجیره تامین ایران خودرو افزایش تیراژ روزانه تولید در خطوط این خودروساز خواهد شد.

به منظور تحقق اهداف تعیین شده و جلب رضایت متقاضیان واقعی، در برنامه روزانه فروش فوری محصولات ایران خودرو، محدودیت هایی از جمله هر کد ملی یک دستگاه خودرو، حداقل سن ۱۸ سال و ممنوعیت ثبت نام برای افرادی که در ۶ ماه اخیر در طرح های فروش ایران خودرو شرکت کرده اند درنظر گرفته شده است.

همچنین افراد حقوقی در طرح فروش فوری ایران خودرو امکان ثبت نام نخواهند داشت. انتظار می رود با اقدامات و برنامه ریزی های پیش بینی شده و تداوم فروش فوری، قیمت بازار در روزهای آینده کاهش قابل توجهی یافته و دست دلالان از این بازار کوتاه شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar