۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه انواع خودرو امسال وارد کشور شد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
70 هزار و 75 دستگاه انواع خودرو امسال وارد کشور شد

طی سه ماهه اول سال ۹۷ شمار ۷ هزار و ۴۳ دستگاه انواع خودروسواری به ارزش ۱۹۸ میلیون و ۹۵۰ هزار دلار به کشورمان وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش از نظر شمار ۶۷ و ۵۶ صدم درصد و از نظر ارزش ۶۶ و ۷۵ صدم درصد کاهش را نشان می‌دهد.

واردات انواع خودرو سواری طول سه ماهه اول سال ۹۶ به شمار ۲۱ هزار و ۷۱۴ دستگاه به ارزش ۵۹۸ میلیون و ۳۵۴ هزار دلار بوده است.

بر پایه اطلاعیه سازمان توسعه تجارت به گمرک، ثبت سفارش و واردات خودرو از دو هفته پیش ممنوع شده است. بدین سبب گزارش سال پیش در کل ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه انواع خودرو وارد کشور شد.

گمرک ایران برای انجام تشریفات گمرکی انواع خودرو در دو مرحله تأییدیه مجوزهای ثبت سفارش را از سازمان توسعه تجارت به طور الکترونیکی دریافت می‌کند.

تمامی خودروهای وارداتی در سال ۹۶ و سه ماهه سالجاری مجوز ثبت سفارش معتبر دارند که این ثبت سفارش‌ها از طرف سازمان توسعه تجارت به طور الکترونیکی صادر و در سامانه بارگذاری شده و اطلاعات مجوز ثبت سفارش این خودروها در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در دسترس است.

علاوه بر معتبر بودن ثبت سفارش‌های دریافتی از طریق سامانه ثبت سفارش، هنگام خروج هم گمرکات کشور ضمن ارائه VIN خودروهای وارداتی به سازمان توسعه تجارت نسبت به کسب تأییدیه دوباره در زمان خروج خودروها از سازمان نامبرده به صورت سیستمی مبادرت می‌کنند.

تشریفات گمرکی انواع خودرو در سال ۹۶ و در سه ماهه سال جاری در چارچوب مقررات و ضوابط واردات خودرو قانونی و به صورت کامل انجام و بعد از کسب حقوق و عوارض گمرکی، پروانه الکترونیکی برای این خودروها صادر شده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar