۶ خودرویی که می‌توانند در بازار ایران حضوری موفق داشته باشند

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
6 خودرویی که می‌توانند در بازار ایران حضوری موفق داشته باشند

نواسانات ارز، افزایش تعرفهٔ واردات خودرو، محدودیت حجم موتور و قیمت خودروهای وارداتی، دلالی شدن بازار خودرو و .... در چند سال گذشته، مانند آفتی بر جان بازار خودروی ایران افتاده‌اند و در حال حاضر خرید خودرو در ایران وضعیتی بسیار گوناگون را نسبت به دههٔ گذشته تجربه می‌کند. این اتفاقات دست به دست هم داده‌اند که خرید خودروهای لوکس روز جهان حتی با وجود بودجه کافی برای خرید آن‌ها هم نشدنی شود چون که امکان ورود آن‌ها به ایران با توجه به محدودیت‌ها وجود ندارد...

ولی در اینجا قصد داریم تا به چند خودرویی اشاره کنیم که می‌توانند از قیف محدودیت ۴۰ هزار دلاری و حجم موتور گمرک ایران عبور کنند و پایشان به خیابان‌ها باز شود؛ در حالی که خودروهای منطقی و پرمخاطب هم به حساب می‌آیند و در صورت حضورشان در بازار ایران هم می‌توانند به موفقیت خوبی دست یابند:

مزدا ۳ نسل جدید

مزدا ۳۲۳، مزدا ۳ و مزدا ۳ جدید هر ۳ خودروهای موفق بازار به حساب می‌آیند. سواری و قابلیت‌های حرکتی مناسب در کنار امکانات و دوام خوب محصولات مزدا پیشینهٔ خوبی از این خودروساز در ذهن متقاضیان مزدا گذاشته است و ورود آخرین نسل مزدا ۳ بدون تردید ادامه دهندهٔ این راه است... یک مزدا ۳ ۲.۵ لیتری با امکانات نسبتاً کامل نزدیک به ۲۵ هزار دلار قیمت خواهد داشت. موتور ۲.۵ لیتری مزدا ۱۸۴ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و مزدا ۳ برای رسیدن به شتاب ۱۰۰ کیلومتر از حالت سکون نزدیک به ۷ ثانیه زمان نیاز دارد.

آئودی A1

A1 کوچک‌ترین خودروی آئودیست که در کلاس خودروی سوپر مینی شهری ساخته شده است. اگر چه متقاضیان ایرانی تمایل زیادی به پرداخت مبلغی معادل یک خودرو سایز متوسط کره‌ای برای یک خودرو A-Segment، حتی اگر آلمانی باشد، ندارند ولی باز هم A1 خودروی دوست داشتنیست و در صورت حضورش در بازار ایران متقاضیان خاص پسند را به دنبال خود می‌کشاند. A1 با پیشرانه ۱.۴ لیتری توربو نزدیک به ۳۰ هزار دلار قیمت دارد.

مزدا میاتا

میاتا رودستری بی نظیر است! پیشرانه ۲ لیتر میاتا ۱۵۵ اسب بخار تولید می‌کند که موجب هیجان شما نمی‌شود؛ اما تا زمانی که متوجه شوید وزن این خودرو کمتر از ۱۱۰۰ کیلوگرم است (وزنی نزدیک به پژو ۲۰۶) این ترکیب در کنار تقسیم وزن مناسب و تعلیق مثال زدنی خودرویی با توانایی‌های بی رقیب در کلاس خود ارائه می‌دهد. میاتا نزدیک به ۶ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. نیرو به دست یک جعبه دنده ۶ دنده اتوماتیک/دستی به چرخ‌های عقب میاتا منتقل می‌شود. میاتا با امکانات معقول نزدیک به ۳۵ هزار دلار قیمت دارد.

مرسدس بنز CLA250

CLA 45 با قیمت فضایی ۷۰۰ ۸۰۰ میلیون تومان در حال حاضر هم در بازار یافت می‌شود. این در حالیست که CLA ارزان‌ترین مدل مرسدس بنز است! ولی Cla250 نزدیک به ۳۲ هزار دلار قیمت دارد. این یعنی با احتساب تعرفه گمرکی و دیگر هزینه‌ها نزدیک به ۳۵۰ میلیون تومان. رقمی که در حال حاضر نمی‌توان در قبال یک مرسدس بنز روز صفر کیلومتر پرداخت کرد...

آلفارومئو جولیا

شاید با بودجه کمتر از ۴۰ هزار دلار بتوان فقط به نسخه تقریباً پایه‌ای آلفا جولیا فکر کرد؛ ولی باید بدانید که همان نسخه هم با یک پیشرانه ۲ لیتری توربو شارژ حدود ۲۸۰ اسب بخار تولید می‌کند که شتاب این خودرو را به زیر ۵ ثانیه رسانده است. علاوه بر قابلیت‌های حرکتی بسیار خوب جولیا، موفقیت مدل‌های جولیتا و میتو در ایران هم می‌تواند پیش زمینهٔ خوبی برای فروش خوب این خودرو، در صورت وارد شدن به ایران باشد.

جگوار XE

جگوار XE

این خودروی انگلیسی را باید رقیب سری ۳ بی ام و و مرسدس بنز سی کلاس دانست. با بودجهٔ کمتر از ۴۰ هزار دلار می‌توان یک XE پریمیوم ۲ لیتری خریداری کرد که البته ۴ چرخ متحرک هم هست! این جگوار توربو شارژ ۲۴۷ اسب بخار قدرت دارد که سرعت ۰ تا ۱۰۰ آن را به ۶.۵ ثانیه رسانده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar