اپلیکیشن کنترل خودروهای برقی

سه شنبه 22 آبان 97 ساعت 10:56
اپلیکیشن کنترل خودروهای برقی

کمپانی فولکس واگن روابط خود را با شرکت اپل بیشتر و اپلیکیشن تازه‌ای را برای کنترل صوتی خودروهای الکتریکی تولیدی خود عرضه کرده است.

این اپلیکیشن VW Car-Net نام دارد و کاربران سیستم عامل آی او اس می‌توانند با فعال کردن برنامه دستیار صوتی سیری و استفاده از اپلیکیشن ذکر شده با صدایشان خودرو را قفل کرده یا قفل آن را باز کنند، مسافت پیموده شده و میزان سوخت مصرف شده و شارژ باقی مانده را دریابند یا پیام‌های هشدار را فعال کنند.

همچنین بدین وسیله می‌توان از سیری برای شروع فرایند شارژ خودروی الکتریکی و متوقف کردن آن هم استفاده کرد، تنظیم دمای داخل خودرو و اعلام موقعیت مکانی خودرو هم از جمله دیگر قابلیت‌های این خدمات صوتی است.

استفاده از این اپلیکیشن مستلزم پرداخت حق اشتراک ماهانه است و با استفاده از آن می‌توان موقعیت مکانی هر خودرو را شناسایی کرد و بعضی امکانات آن را از راه دور فعال کرد. به عنوان مثال افرادی که در نقاط سردسیر زندگی می‌کنند می‌توانند با فرمان صوتی از طریق سیری و در زمانی که هنوز در خانه هستند بخاری خودرو را روشن کنند تا زمانی که سوار آن می‌شوند فضای داخل خودرو به طور کامل گرم شده باشد. این خدمات فقط با نسخه ۱۲ سیستم عامل آی او اس سازگاری دارد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar