رونمایی کوپرا فورمنتور VZ5 منهارت

پنج شنبه 4 اسفند 01 ساعت 14:33
رونمایی کوپرا فورمنتور VZ5 منهارت

شرکت تیونینگ منهارت از پروژه جدید خود در قالب شاسی بلند اسپانیایی کوپرا فورمنتور VZ5 با ۴۹۰ اسب بخار قدرت رونمایی کرده است.

کمپانی منهارت تاکنون روی محصولات زیادی از گروه فولکس‌واگن کار کرده است اما هرگز ندیده‌ایم که محصولاتی از کوپرا را ارتقا دهد. البته با معرفی فورمنتور VZ5 این رویه تغییر خواهد کرد. منهارت اخیراً تصاویر و جزئیات اولیه از شاسی‌بلند پرقدرت خود را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است. ابتدا کار را با طراحی ظاهری شروع می‌کنیم که هدف منهارت حفظ سادگی و ابهت کوپرا خواهد بود و همین موضوع به معنی عدم تغییر قابل توجه بدنه و طراحی ظاهری خودروست.

رینگ‌های ۲۰ اینچی و بدنه مشکی ‌رنگ به همراه عناصر برنزی تکمیل کننده طراحی هستند. همین طرح خاص منهارت را می‌توان روی رینگ‌ها، سپرها، رکاب‌های جانبی، کاپوت و سقف دید. نوشته بزرگ روی شیشه جلو نیز نشان می‌دهد این پروژه به منهارت تعلق دارد. البته زیر کاپوت داستان دیگری وجود دارد. کوپرا فورمنتور VZ5 استاندارد از پیشرانه ۵ سیلندر ۲.۵ لیتری آئودی با ۳۸۵ اسب بخار قدرت و ۴۸۰ نیوتون متر استفاده می‌کند. این پیشرانه که در آئودی RS3 اسپرت بک نیز بکار می رود با تغییرات اعمال شده توسط منهارت هم‌اکنون خروجی ۴۹۰ اسب بخاری و گشتاور ۶۳۰ نیوتون متری دارد.

رونمایی کوپرا فورمنتور VZ5 منهارت

کیت مرحله ۱ منهارت به لطف ماژول MH ترونیک و سیستم اگزوز ارتقا یافته با کنترل سوپاپ و خروجی‌های جدید همراه شده است. منهارت اشاره‌ای به بهبود گیربکس خودرو نکرده است و بنابراین گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه و سیستم چهار چرخ محرک با پیشرانه همکاری می‌کنند. البته منهارت می‌گوید در آینده نزدیک کیت مرحله ۲ را نیز برای فورمنتور VZ5 عرضه خواهد کرد که شامل اینترکولر و حتی برنامه‌ریزی بهتر ECU خواهد بود. اگرچه این تیونر اشاره‌ای به قدرت کیت مرحله ۲ خود نمی‌کند اما حدس می‌زنیم خروجی محصول کوپرا به حدود ۶۰۰ اسب بخار برسد. نظر شما درباره شاسی‌بلند تیون شده کوپرا فورمنتور VZ5 منهارت چیست؟

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar