معرفی مازراتی MC20 منصوری

یکشنبه 4 دی 01 ساعت 09:05
معرفی مازراتی MC20 منصوری

منصوری جدیدترین تیونری است که دست روی مازراتی MC20 می‌گذارد. پروژه تیونینگ منصوری شامل نصب یک کیت بدنه فیبر کربنی فورج کاری شده، کابینی کاملاً متمایز و بهبود قوای محرکه خواهد بود.

با توجه به کارهای قبلی منصوری می‌توان گفت این مازراتی MC20 در بخش بدنه کمی محافظه‌کارانه عمل کرده است! کیت بدنه منصوری شامل نمای جلو با ورودی‌های بزرگ‌تر، کاپوت دارای ورودی‌های هوا، گلگیرهای متفاوت، پوشش پیشرانه با ورودی هوای روی سقف، گلگیرهای عقب پهن‌تر، بال بزرگ و دیفیوزری گیراست. خروجی‌های اگزوز نیز طراحی متفاوتی دارند و کاملاً نمای پشتی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

رنگ بدنه مازراتی MC20 منصوری ترکیبی از فیبر کربن فورج کاری شده مشهود، خاکستری تیره با طرح ساتین و نوارهای زرد رنگ است. به نظر می‌رسد رینگ‌های ۱۰ پره منصوری نیز طرح برنزی بسیار تیره را به نمایش می‌گذارند؛ اما آنچه در طراحی این خودرو بیش از همه به چشم می‌آید کابین است که کاملاً تحت تأثیر رنگ زرد قرار می‌گیرد. صندلی‌ها دارای بخش‌های سفید رنگ و نواری به رنگ پرچم ایتالیا در مرکز خود هستند.

اما در بخش قوای محرکه باید گفت مازراتی MC20 منصوری از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو با قدرت ۷۲۰ اسب بخار و گشتاور ۸۵۰ نیوتون متر استفاده می‌کند. این در حالی است که نسخه استاندارد سوپر اسپرت موردبحث خروجی ۶۲۱ اسب بخاری و گشتاور ۷۲۹ نیوتون متری دارد. نسخه استاندارد MC20 تنها در عرض ۲.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و سقف سرعت ۳۲۳ کیلومتر در ساعتی دارد.

منصوری تنها تیونری نیست که از پیشرانه ۶ سیلندر MC20 اسب‌های بیشتری بیرون می‌کشد. نوویتک نیز قبلاً این خودرو را با قدرت ۷۱۱ اسب بخار و گشتاور ۸۱۸ نیوتون متر معرفی کرده بود. MC20 شرکت DMC نیز قدرت و گشتاور ۷۰۵ اسب بخار و ۸۷۵ نیوتون متری داشت. مازراتی در حال کار روی نسخه داغ‌تر این خودرو با نام پروجکت ۲۴ است اما این مدل فقط مجوز تردد در پیست را خواهد داشت. ظاهراً قدرت پروجکت ۲۴ به ۷۴۰ اسب بخار خواهد رسید هرچند مازراتی اشاره‌ای به گشتاور آن نداشته است. درحالی‌که نسخه استاندارد MC20 از گیربکس ۸ سرعته دوکلاچه استفاده می‌کند، پروجکت ۲۴ به گیربکس ۶ سرعته دستی مجهز خواهد بود و در داخل کابین نیز آتش‌خاموش‌کن و رول کیج نصب خواهد شد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar