رونمایی از نسل جدید کیا اسپورتیج ۲۰۲۲

سه شنبه 18 خرداد 00 ساعت 15:41
رونمایی از نسل جدید کیا اسپورتیج 2022

با طراحی کاملا مدرن و جذاب در نسل پنجم، سرانجام کراس اوور کیا اسپورتیج جدید در مدل ۲۰۲۲ برای عرضه در بازارهای جهانی رونمایی شد.

 

رونمایی از نسل جدید کیا اسپورتیج 2022

 

پس از تیزرها و چندین طراحی اولیه، سرانجام «کیا اسپورتیج ۲۰۲۲» (Kia Sportage 2022) با ظاهری مدرن رونمایی شد. این مدل بازطراحی شده، اکنون وارد نسل پنجم خود شده است و با طراحی کاملا جدید که به گفته‌ی این خودروساز مبتنی بر فلسفه‌ی طراحی «تضادهای متحد» (Opposites United) است، یک ظاهر مدرن را دارد. این فلسفه‌ی طراحی ابتدا با خودروی الکتریکی کیا EV6 آغاز به‌کار کرده بود.

در درون خودرو کیا اسپورتیج ۲۰۲۲ با نمایشگر خمیده و ترکیبی از ابزارهای اطلاع‌رسانی و سرگرمی، یک طراحی مدرن را به نمایش می‌گذارد. حتی دریچه‌های هوا طوری طراحی شده‌اند که داشبورد خودرو رو برجسته‌تر کنند. صندلی‌ها و تزئینات خودرو هم که در دو طیف رنگی ارائه می‌شوند، هماهنگی کاملی با طراحی بیرونی خودرو دارند.

 

رونمایی از نسل جدید کیا اسپورتیج 2022

 

در کیا اسپورتیج جدید همچنین نسخه‌ی تازه‌ی جلوپنجره‌ی مشبک «تایگر نوز» (Tiger Nose) دیده می‌شود که اکنون «دیجیتال تایگر فیس» (Digital Tiger Face) نام گرفته است. جلوپنجره‌ی مشبک سراسر نمای جلوی خودرو را دربر می‌گیرد و چراغ‌های روز بومرنگ‌شکل، آن را از چراغ‌های اصلی جلو که در ارتفاع پایین‌تری قرار گرفته‌اند، جدا می‌کنند.

 

رونمایی از نسل جدید کیا اسپورتیج 2022

 

هنوز درباره مشخصات فنی این خودرو توضیحی داده نشده است ولی به احتمال فراوان نسل جدید اسپورتیج از یک موتور تنفس طبیعی ۲.۵ لیتری با قدرت ۱۸۷ اسب بخار بهره خواهد برد.

ایران جیب

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar