۱۲ مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:36
12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

اگر ایمنی اولویت اول و اصلی شما به هنگام خرید یک خودرو است، حتماً مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. هر روز با ارائه تکنولوژی‌های ایمنی جدید، شرکت‌های لوکس ساز بیشتری روی ایمن کردن خودروهای خود تمرکز می‌کنند. این روزها برخی از امکانات و تجهیزات ایمنی جدید اولین بار روی خودروهای لوکس استفاده می‌شوند، زیرا قیمت بالاتر این نوع خودروها می‌تواند به نوعی توجیه خوبی برای نصب چنین تجهیزات گران قیمت باشد.

ما در این مطلب لیستی از برخی ایمن‌ترین خودروهای لوکس شاسی بلند را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. به هر یک از این خودروها بر اساس معیارهایی، نمره ایمنی اختصاص داده شده است. این نمرات از داده‌های ارائه شده از اداره ملی ایمنی ترافیک و بزرگ راه‌های آمریکا NHTSA و موسسه بیمه ایمنی بزرگ راه‌های آمریکا IIHS استخراج شده‌اند. این دو سازمان آزمایش‌های ایمنی و تصادف گسترده‌ای روی خودروها انجام می‌دهند. از این رو، لیست پیش رو را می‌توان مجموعه‌ای از بهترین شاسی بلندهای لوکس که عملکرد فوق العاده ای از نظر ایمنی داشته‌اند توصیف کرد.

در ادامه مطلب با زوم فور کار همراه باشید تا شما را با این خودروها آشنا کنیم.

۱۲ - بی ام و X5 مدل ۲۰۱۷

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۵۵ هزار و ۶۰۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۴ از ۱۰

بی ام و X5 چیزی فراتر از یک شاسی بلند لوکس و ایمن سایز متوسط است. این خودرو پرفورمنس کم نظیری هم دارد. بی ام و روی این مدل موتورهای مختلفی ارائه کرده و خودرو هندلینگ بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. علاوه بر این، این شاسی بلند دوست داشتن فضای کابین جاداری مخصوصاً در ردیف جلو دارد. به صورت استاندارد خودرو دو ردیف صندلی داشته و شرکت آپشن ردیف سوم صندلی‌ها را هم ارائه کرده است. ولی باید متذکر شویم که ردیف سوم حتی برای کودکان هم کمی تنگ است.

نشستن هفت سرنشین داخل این خودرو شاید یک چالش باشد، ولی با دانستن این که همه سرنشین‌ها کاملاً داخل کابین آن ایمن خواهند بود، بدون شک تمام سرنشین‌های آن حتی اگر راحت هم نباشند، آرامش خاطر خاصی خواهند داشت. IIHS این خودرو را فقط در دو تست شرکت داده: تست تصادف شاخ به شاخ متوسط و تست تصادف از کناره‌ها. بی ام و X5 در هر دو تست توانسته نمرات خوبی به خود اختصاص دهد. این شاسی بلند لوکس بی ام و همچنین موفق شده ۵ ستاره ایمنی از NHTSA کسب کند. بی ام و X5 به طور استاندارد به سنسورهای پارک جلو و عقب مجهز است. آپشن دوربین دید عقب، سیستم هشدار خروج از خط، ترمز اضطراری خودکار و بسیاری موارد دیگر هم برای سفارش عرضه شده‌اند.

۱۱- آکورا RDX مدل ۲۰۱۸

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۳۵ هزار و ۸۰۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۴ از ۱۰

آکورا RDX کابینی جادار و فضای بار بسیار خوبی دارد. هرچند، سیستم اطلاعات سرگرمی آن خیلی خوب نیست و برخی امکانات و تجهیزات مدرن روز را در آن نمی‌توانید پیدا کنید. صفحه نمایش استاندارد آن فقط ۵ اینچ بوده و خبری از اپل کارپلی و اندروید اتو در آن نیست. این خودرو همچنین فقط با یک موتور در بازار موجود است. البته این را نمی‌توان برای خودرو یک ایراد به حساب آورد. زیرا پیشرانه شش سیلندر خورجینی آن قدرت زیادی برای رانندگی روزانه در اختیار شما قرار می‌دهد.

آکورا RDX از برخی جهات شاید در مقایسه با دیگر شاسی بلندهای لوکس این لیست وضعیت خوبی نداشته باشد، ولی از نظر ایمنی این خودرو توانسته ۵ ستاره ایمنی از NHTSA به دست بیاورد. به طور استاندارد، دوربین دید عقب چند زاویه‌ای روی آن ارائه شده است. سنسورهای پارک جلو و عقب، کروز کنترل هوشمند، سیستم کمکی حفظ مسیر و سیستم مانیتور نقاط کور هم به صورت استاندارد وجود دارند.

۱۰ - ولوو ایکس سی ۹۰ مدل ۲۰۱۸

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۴۶ هزار و ۹۰۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۴ از ۱۰

گرچه ولوو ایکس سی ۹۰ در سگمنت بسیار رقابتی شاسی بلندهای لوکس از برخی جهات خیلی وضعیت خوبی ندارد، ولی به بهترین شکل می‌توان آن را شاسی بلندی جذاب معرفی نمود که ایمنی را اولویت اصلی خود قرار داده است. این خودرو همچنین بسیار کم مصرف بوده و فضای کابین فوق العاده جاداری دارد.

ولوو ایکس سی ۹۰ مدل ۲۰۱۸ پنج ستاره ایمنی توانسته از اداره ملی ایمنی ترافیک و بزرگ راه‌های آمریکا دریافت کند. هنوز موسسه IIHS آن را تست نکرده است. این شاسی بلند سایز متوسط به صورت استاندارد به مواردی مانند دوربین دید عقب، سیستم تشخیص علایم جاده، سیستم هشدار خروج از خط، کروز کنترل هوشمند، سیستم هشدار ترافیک عبوری عقب، سیستم مانیتور نقاط کور و سیستم "ایمنی شهری" ولوو مجهز می‌باشد. سیستم ایمنی شهری ولوو عابرین پیاده، دوچرخه سوارها و حیوانات بزرگ را تشخیص داده و به راننده در مورد تصادف احتمالی هشدار می‌دهد. این سیستم همچنین قادر است با کمک سیستم هشدار تصادف شاخ به شاخ و سیستم ترمز اضطراری خودکار، در صورت لزوم خودرو را به طور کامل متوقف کند.

۹ - اینفینیتی QX50 مدل ۲۰۱۷

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۳۴ هزار و ۶۵۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۴ از ۱۰

اگر نیم نگاهی به خودروهای لوکس نه چندان گران دارید و ایمنی برایتان اهمیت بالایی دارد، اینفینیتی QX50 را می‌توان بهترین گزینه برای شما معرفی کرد. با قیمت پایه‌ای معادل ۳۴ هزار و ۶۵۰ دلار، اینفینیتی QX50 یکی از پایین‌ترین قیمت‌ها را در کلاس شاسی بلندهای کوچک لوکس دارد. برای داشتن چنین قیمتی، خودرو پرفورمنس خوب خود را هم از دست نداده است. خودرو به موتوری قوی و هندلینگی بسیار تیز و خوب مجهز می‌باشد. هرچند، اگر طراحی ظاهری و بدنه برایتان مهم باشد، ممکن است طراحی نسبتاً قدیمی اینفینیتی QX50 کمی شما را ناامید کند.

یک دوربین دید عقب به صورت استاندارد روی مدل پایه ارائه شده، ولی این خودرو را می‌توان به تمام سیستم‌های ایمنی پیشرفته‌ای که وجود دارد مجهز کرد. چراغ‌های جلو هوشمند، سیستم هشدار تصادف شاخ به شاخ، سیستم کمکی حفظ مسیر و سیستم مانیتور نقاط از آن جمله هستند.

۸ - کادیلاک XT5 مدل ۲۰۱۸

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۳۹ هزار و ۹۹۵ دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۴ از ۱۰

کادیلاک XT5 مدل ۲۰۱۸ یکی از قعرنشین‌های لیست شاسی بلندهای سایز متوسط لوکس است. ولی در این سگمنت رقابتی، کادیلاک چیزهای زیادی برای ارائه به شما در چنته دارد. به دلیل دینامیک رانندگی بسیار نرم خودرو، کادیلاک XT5 سواری بسیار نرم و راحتی داشته و کابین آن فوق العاده راحت و با کیفیت است.

کادیلاک XT5 در تست تصادف NHTSA چهار ستاره از پنج ستاره ایمنی را توانسته کسب کند. سنسورهای پارک عقب و دوربین دید عقب به صورت استاندارد روی آن وجود دارند. سیستم هشدار تصادف شاخ به شاخ، سیستم هشدار ترافیک عبوری عقب، سنسورهای پارک جلو و صندلی مجهز به سیستم هشدار ایمنی از جمله برخی آپشن های ارائه شده برای آن هستند.

۷ - بی ام و X3 مدل ۲۰۱۷

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۴۰ هزار و ۵۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

در سگمنت شاسی بلندهای کوچک لوکس، بی ام و X3 در رتبه‌های بالا قرار دارد و در سال ۲۰۱۷ توانسته عنوان بهترین شاسی بلند لوکس کوچک سایت US News را به دست بیاورد. این خودرو را می‌توان یک شاسی بلند خانوادگی فوق العاده معرفی کرد که فضای کابین زیاد، نمرات ایمنی و قابلیت اطمینان بالا و رتبه‌های ایمنی فوق العاده ای دارد. بی ام و X3 از سویی دیگر هندلینگی اسپرت داشته و به پیشرانه‌ای قدرتمند مجهز شده است، موضوعی که معمولاً در شاسی بلندهای خانوادگی خیلی شاهد آن نیستیم.

این خودرو توانسته ۵ ستاره ایمنی از NHTSA کسب کند و تمام نمرات کسب شده آن از موسسه IIHS فوق العاده هستند. متاسفانه، به صورت استاندارد شاهد ارائه سیستم‌های ایمنی پیشرفته روی آن نیستیم. ولی اگر چنین تجهیزات ایمنی پیشرفته‌ای جزء اولویت‌های شماست، می‌توانید با پرداخت هزینه اضافی مواردی مانند دوربین دید عقب، سیستم مانیتور نقاط کور، سیستم کنترل مسافت پارک، سیستم هشدار خروج از خط، کروز کنترل هوشمند و بسیاری موارد دیگر را به بی ام و X3 مدل ۲۰۱۷ اضافه نمایید.

۶ - مرسدس بنز GLE مدل ۲۰۱۷

قیمت: ۵۲ هزار دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

مرسدس بنز GLE یک شاسی بلند سایز متوسط لوکس جادار و ایمن است که با چند پیشرانه قدرتمند می‌توانید آن را سفارش دهید. در مقایسه با برخی از رقبا، قیمت این خودرو از نظر برخی‌ها اندکی گران می‌باشد. هرچند، کابین فوق العاده لوکس آن این قیمت بیشتر را به خوبی جبران می‌کند.

مرسدس بنز GLE موفق به کسب بالاترین نمره ایمنی از موسسه IIHS بشود که این موسسه از آن با عنوان Top Safety Pick+ یاد می‌کند. موسسه NHTSA هم فقط تست تصادف چپ کردن را روی آن انجام داده و GLE توانسته ۴ ستاره از ۵ ستاره ممکن را به دست بیاورد.

مرسدس بنز GLE مدل ۲۰۱۷ به صورت استاندارد به مواردی مانند دوربین دید عقب، سیستم نظارت بر حواس پرتی راننده، سیستم هشدار تصادف شاخ به شاخ و سنسور باران مجهز می‌باشد.

۵ - لینکلن MKX مدل ۲۰۱۷

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۳۸ هزار و ۲۶۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

لینکلن MKX یکی از ارزان‌ترین شاسی بلندهای سایز متوسط لوکس در لیست ما محسوب می‌شود. با قیمت پایه ۳۸ هزار و ۲۶۰ دلار، شما می‌توانید یک شاسی بلند با نمره ایمنی بسیار خوب خریداری کنید. خودرویی که با استهلاک کمی هم که دارد، می‌تواند گزینه‌ای فوق العاده برای خرید محسوب شود. موتور آن را به شش سیلندر خورجینی توربو دوقلو ارتقا دهید و از نظر پرفورمنس، یک مدل بسیار خوب در اختیار خواهید داشت. گرچه، هر موتوری که برای آن انتخاب نمایید، از نظر مصرف سوخت وضعیت خیلی خوبی در انتظار شما نخواهد بود.

لینکلن MKX نمرات ایمنی فوق العاده ای از IIHS و NHTSA دریافت کرده است. IIHS به آن رتبه Top Safety Pick داده و این خودرو توانسته ۵ ستاره ایمنی از NHTSA دریافت کند.

۴ - آکورا MDX مدل ۲۰۱۷

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۴۳ هزار و ۹۵۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

آکورا MDX یکی از بهترین شاسی بلندهای ۷ سرنشین از نظر ارزش خرید در سال ۲۰۱۷ بود. این خودرو به دلایل زیادی ارزش خرید بالایی دارد، ولی از برخی مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مصرف سوخت فوق العاده و تجهیزات و امکانات استاندارد بسیار زیاد اشاره کرد. ولی یک نکته منفی بزرگ در مورد آن وجود دارد. آکورا MDX از نظر فضای سرنشین ردیف سوم و فضای بار وضعیت خیلی خوبی ندارد.

یکی از بخش‌هایی که هیچ گونه نگرانی در مورد آن نباید داشته باشید بحث ایمنی خودرو است. آکورا MDX مدل ۲۰۱۷ رتبه Top Safety Pick+ را از IIHS و ۵ ستاره ایمنی را از NHTSA توانسته به خود اختصاص دهد.

برای مدل ۲۰۱۷ سیستم AcuraWatch به صورت استاندارد ارائه شده است. این سیستم شامل مواردی مانند هشدار تصادف شاخ به شاخ، کروز کنترل هوشمند، سیستم کمکی حفظ مسیر و سیستم ترمز اضطراری خودکار می‌شود.

۳ - بی ام و X1 مدل ۲۰۱۷

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۳۳ هزار و ۷۵۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۱۰ از ۱۰

بی ام و X1 بدون شک یکی از بهترین شاسی بلندهای لوکس ساب کامپکت حال حاضر بازار است. این خودرو بهترین نمره‌های ایمنی در کلاس خود، پرفورمنسی فوق العاده و فضای کابین بیار خوبی را ارائه می‌کند. با این اوصاف، خیلی راحت می‌توان دلیل قرار گرفتن آن در رتبه اول شاسی بلندهای ساب کامپکت لوکس بازار را متوجه شد.

برای سال ۲۰۱۷، این خودرو تمامی نمرات خوب را از IIHS گرفته، اتفاقی که منجر به دریافت Top Safety Pick برای آن شده است. چیزی که جالب است این که، بی ام و X1 تنها خودرو در کلاس خود است که هیچ یک از سیستم‌ها و تجهیزات پیشرفته ایمنی را به صورت استاندارد روی خود ندارد. گرچه، بسیاری از این نوع سیستم‌ها، مانند کروز کنترل هوشمند و سنسور پارک به صورت آپشن ارائه شده‌اند.

۲ - تسلا مدل ایکس ۲۰۱۷

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۷۹ هزار و ۵۰۰ دلار؛ نمره ایمنی: ۱۰ از ۱۰

تسلا مدل ایکس تنها شاسی بلند تمام الکتریکی لیست ماست. اگر مدل جدید مجهز به باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی را بخرید، خودروی تسلا مدل ایکس شما می‌تواند با یک بار شارژ مسافتی معادل ۴۶۵ کیلومتر را طی کند. از سویی دیگر، این شاسی بلند سایز متوسط لوکس برای عاشقان تکنولوژی بهترین گزینه می‌تواند باشد. تسلا مدل ایکس بزرگ‌ترین صفحه نمایش (۱۷ اینچ) را در کلاس خود ارائه می‌کند و از آخرین تکنولوژی‌های ایمنی و همچنین تکنولوژی خودران بهره می‌برد.

این خودرو را فقط NHTSA تاکنون تست کرده و ۵ ستاره ایمنی به آن داده است. سیستم جلوگیری از تصادف، ترمز اضطراری خودکار و یک دوربین دید عقب از مهم‌ترین تجهیزات ایمنی استاندارد تسلا مدل ایکس ۲۰۱۷ هستند.

۱ - فولکس واگن توارگ ۲۰۱۷

12 مدل ایمن‌ترین شاسی بلندهای لوکس دنیا

قیمت: ۴۹ هزار و ۴۹۵ دلار؛ نمره ایمنی: ۱۰ از ۱۰

فولکس واگن توارگ از بسیاری جهات، بدترین شاسی بلند این لیست است. از دلایل اصلی آن می‌توان به موتور ضعیف و قیمت پایه بالا برای یک برند غیر لوکس اشاره کرد. ولی توارگ به مجموعه‌ای عظیم از سیستم‌ها و تجهیزات ایمنی استاندارد مجهز شده که به اعتقاد برخی، فقط همین موارد می‌توانند توجیه خوبی برای قیمت بالای آن باشند. این خودرو همچنین بالاترین نمره ایمنی را در کلاس شاسی بلندهای سایز متوسط لوکس به خود اختصاص داده است.

فولکس واگن توارگ فقط توسط IIHS تست شده و توانسته در تمام بخش‌ها (به جز تصادف شاخ به شاخ کوچک که تست نشده) بهترین نمره‌ها را به دست بیاورد. از برخی تجهیزات استاندارد ایمنی مدل پایه آن می‌توان به سیستم مانیتور نقاط کور، سیستم هشدار خروج از خط، دوربین دید عقب، سنسور پارک جلو و عقب، سیستم هشدار تصادف شاخ به شاخ با کمکی ترمز، چراغ‌های جلوی هوشمند و کروز کنترل هوشمند اشاره کرد.

منبع ترجمه: وب سایت US News

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar