جدیدترین قیمت محصولات هیوندای ۲۰۲۱ در دبی

بروزرسانی در: دوشنبه 11 اسفند 99 ساعت 21:37
جدیدترین قیمت محصولات هیوندای 2021 در دبی

اقدام روز گذشته نمایندگان مجلس می‌تواند حرکتی در جهت آزادسازی واردات خودرو در سال ۱۴۰۰ باشد. در طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو؛ «واردات مشروط» پیش‌بینی شده است.

در حالی که طبق قانون، «کمیسیون ماده یک» مرجع تعیین تعرفه واردات کالاهای وارداتی است، مجلس شورای اسلامی تعرفه ورود خودرو به کشور در سال آینده را ۸۶ درصد اعلام کرد.

اما این مصوبه در شرایطی است که واردات خودرو به کشور از خرداد ۹۷ ممنوع شده و برنامه‌ای قطعی برای لغو این ممنوعیت در دست نیست. طبق اخبار رسیده از مجلس، نمایندگان دیروز و در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰، مقرر کردند حقوق ورودی خودروهای سواری در سال آینده حداقل به میزان ۸۶ درصد ارزش گمرکی آنها تعیین شود.

این اقدام مجلسی‌ها اما با چند ابهام مواجه است. اول اینکه قانون وظیفه تعیین تعرفه واردات کالا به کشور را بر عهده کمیسیون ماده یک (وابسته به سازمان توسعه تجارت ایران) گذاشته و بنابراین، اگر قرار بر تغییر نرخ تعرفه خودروهای وارداتی باشد، طبعا این موضوع باید در کمیسیون موردنظر بررسی شود. به گفته کارشناسان، در صورتی که کمیسیون ماده یک با تغییر تعرفه واردات خودرو موافقت کند، مصوبه مجلس به نوعی قابلیت اجرایی خواهد داشت.

در صورتی که واردات خودرو آزاد شود مبدا ورود این خودروها به احتمال فراوان کشور امارات خواهد بود و با یک حساب سرانگشتی متوجه خواهیم شد که یک محصول با تعرفه ۸۶ درصدی و مالیات احتمالا ۱۰ درصدی ، بیمه و شماره گذاری با چه قیمتی به دست مشتریان داخلی خواهد رسید.

 

مدلتیپقیمت (درهم)قیمت (تومان)
اکسنت۱.۶L Comfort۶۰،۰۰۰۴۱۴،۰۰۰،۰۰۰
آزرا۳.۵ full۱۵۰،۰۰۰۱،۰۳۵،۰۰۰،۰۰۰
النترا۲۰۰۰ CC۷۵،۰۰۰۵۱۷،۰۰۰،۰۰۰
پالیسیدPremium۱۸۹،۰۰۰۱،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰
سانتافه۲.۴L FWD Comfort۱۰۴،۰۰۰۷۱۷،۰۰۰،۰۰۰
سوناتا۲.۵L Premium۱۲۴،۰۰۰۸۵۵،۰۰۰،۰۰۰
توسان۲.۴ full۹۵،۰۰۰۶۵۵،۰۰۰،۰۰۰
ولستر نیترو۲.۰ full N۱۴۹،۰۰۰۱،۰۲۰،۰۰۰،۰۰

هر درهم ۶۹۰۰ تومان محاسبه شده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar