با تحریم ایران بنزین در آمریکا ۶۰ درصد گران شد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
با تحریم ایران بنزین در آمریکا 60 درصد گران شد

متوسط قیمت بنزین در آمریکا از ۱.۸۷ دلار به ازای هر گالن در فوریه ۲۰۱۶ به حدود ۳ دلار در ماه سپتامبر رسیده است که از افزایش ۶۰ درصدی خبر می‌دهد.

اندی لیپو، رئیس لیپواویل گفت افزایش قیمت نفت خام موجب افزایش قیمت بنزین در آمریکا شده است. دونالد ترامپ پیش از انتخابات میان دوره‌ای آمریکا نمی‌تواند از پس آن بربیاید.

وی گفت: «ترامپ نگران است که افزایش قمت بنزین بر هزینه‌های مصرفی تأثیر بگذارد و این امر به رکود در اقتصاد آمریکا منجر خواهد شد. افزایش قیمت انرژی نگرانی برای دولت آمریکاست که به انتخابات میان دوره نزدیک می‌شود.»

متوسط قیمت بنزین در آمریکا از ۱.۸۷ دلار به ازای هر گالن در فوریه ۲۰۱۶ به حدود ۳ دلار در ماه سپتامبر رسیده است که از افزایش ۶۰ درصدی خبر می‌دهد. هفته گذشته قیمت نفت برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ به خاطر کم شدن نفت ایران در بازار در اثر تحریم‌ها به بالای ۸۲ دلار در هر بشکه رسید.

لیپو توضیح داد: «از دست رفتن فروش نفت ایران به همراه کاهش تولید ونزوئلا و تردید در مورد توانایی اوپک و غیراوپکی‌ها برای جبران کمبود نفت ایران، موجب شد تا قیمت نفت برنت به بالای ۸۲ دلار در هر بشکه برسد.»

اتحادیه اتومبیل داران آمریکا گفت متوسط قیمت هر گالن بنزین در روز چهارشنبه ۲.۸۶۷ دلار بود که بالاترین میزان فصلی از سال ۲۰۱۴ به شمار می‌رود.

منبع: فارس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar