تولید خودروهای آئودی در آمریکا

دوشنبه 25 مهر 01 ساعت 10:40
تولید خودروهای آئودی در آمریکا

در‌حالی‌که چندین خودروساز خارجی در حال حاضر در ایالات متحده خودرو تولید می‌کنند و برخی از آنها سال‌هاست در این کشور فعالیت دارند، آئودی هرگز کارخانه خودروسازی در ایالات متحده نداشته است. با‌این‌حال، این شرکت یک مرکز در آمریکای شمالی دارد که شاسی‌بلند Q5 را تولید می‌کند ولی این مرکز نیز در سن‌خوزه چیاپای مکزیک واقع شده است.

قانون کاهش تورم دولت بایدن که چندی پیش تصویب شد شامل یک اعتبار مالیاتی فدرال برای خودروهای برقی ایالات متحده می‌شود. سیاستمداران آمریکایی می‌خواهند خودروهای برقی نه تنها در ایالات متحده تولید و مونتاژ شوند، بلکه مواد باتری آن‌ها نیز از داخل، یا از کشوری که ایالات متحده با آن قرارداد تجاری دارد، تامین شود. همچنین سقف‌های مختلفی برای قیمت خودرو و همچنین درآمد خریداران وجود دارد. هدف از این کار محدود کردن یارانه خودروهای برقی با قیمت بالا برای افراد ثروتمند است و تمرکز بر این است که در نهایت همه بتوانند یک خودروی برقی خریداری کنند.

گروه فولکس واگن نیز به طور جدی در حال بررسی توسعه ظرفیت تولید خود در ایالات متحده است و ممکن است روی آئودی تمرکز کند. الیور هافمن، مدیر توسعه فنی آئودی، در مصاحبه‌ای اظهار کرده قوانین جدید اعتبار مالیاتی خودروهای برقی، تاثیر زیادی بر استراتژی این برند خواهد داشت.

دنیای اقتصاد

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar