رولزرویس کالینان ۲۰۲۵ معرفی شد

چهارشنبه 19 اردیبهشت 03 ساعت 08:47
رولزرویس کالینان 2025 معرفی شد

رولزرویس کالینان برای مدل ۲۰۲۵ به‌ روزرسانی نسبتاً بزرگی را تجربه کرده که نمای جلوی جدید و بحث‌ برانگیزی را به همراه دارد.

حتی لوکس‌ترین شاسی‌بلند جهان هم هر از چند گاهی به به‌روزرسانی نیاز دارد. پرفروش‌ترین خودرو رولزرویس برای سال ۲۰۲۵ تغییرات چشمگیری را تجربه کرده است که شامل بازطراحی نمای جلو می‌شود. این طراحی جسورانهٔ جدید مطمئناً جنجال ایجاد خواهد کرد. کالینان جدید که با نام سری II شناخته می‌شود، در جلو به چراغ‌های جدیدی مجهز شده که دی‌لایت آن‌ها به‌صورت عمودی تا پایین کشیده شده و نمای بحث‌برانگیزی ایجاد کرده است. به نظر می‌رسد شرکت مادر رولزرویس یعنی ب‌ام‌و علاقه دارد برند فوق لوکس خود هم سراغ طراحی‌های ریسکی برود.

در کالینان فقط چراغ‌های جلو نیستند که نمای غیرمتعارفی پیدا کرده‌اند بلکه طراحی سپر هم عجیب به نظر می‌رسد. رولزرویس ورودی‌های هوای باریک طرفین جلوپنجره را حذف کرده و بجای آن ورودی‌های هوای بزرگ‌تر و متفاوتی روی سپر طراحی کرده است. برای این شاسی‌بلند همچنین برای اولین بار رینگ‌های ۲۳ اینچی ارائه شده که نمای باشکوهی دارند. جلوپنجرهٔ نورانی و رنگ بیرونی جدید Emperador Truffle هم تکمیل‌کنندهٔ به‌روزرسانی‌های بیرونی کولینان هستند

رولزرویس همچنان نسخهٔ بلک بج را هم برای شاسی‌بلند خود ارائه می‌کند که بسیاری از قطعات تزئینی بیرونی مثل جلوپنجره و مجسمهٔ روح خلسه را به رنگ مشکی درمی‌آورد. یکی دیگر از ویژگی‌های این نسخه بهره‌مندی از رینگ‌های ۲۳ اینچی متفاوت است. برای اولین بار است که این رینگ‌ها با ۱۰ پرهٔ درهم‌تنیده برای کولینان بلک بج ارائه می‌شود.

طراحی داخلی کالینان مدل ۲۰۲۵ نسبت به قبل تغییر بزرگی را تجربه نکرده اما حالا مجسمهٔ روح خلسه زیر ساعت آنالوگ روی داشبورد جای گرفته است. در نسخهٔ بلک بج، تریم فیبر کربنی روی داشبورد از شش لایه تشکیل شده که هرکدام از ۲۳ قطعه ساخته شده است. این قطعات با دست جلا داده می‌شوند تا حالتی آینه مانند پیدا کنند. انجام این فرایند ۲۱ روز طول می‌کشد.

علاوه بر این، کالینان بلک بج که در تصاویر می‌بینید، از تودوزی چرمی چشمگیر Duality Twill بهره می‌برد که با ۱۷.۷ میلیون کیلومتر نخ و ۲.۲ میلیون کوک دوخته شده است. همچنین روی چرم صندلی‌ها ۱۰۷ هزار سوراخ ریز ۰.۸ میلی‌متری وجود دارد! با سفارش دو صندلی عقب مجزا که در صندوق بار نصب می‌شود می‌توان کولینان را به شاسی‌بلندی هفت‌نفره تبدیل کرد. البته این صندلی‌ها فقط زمانی قابل‌استفاده هستند که خودرو ایستاده باشد و در کنار یک میز کوچک قرار می‌گیرند.

در هردو نسخهٔ معمولی و بلک بج کولینان همچنان پیشرانهٔ ۶.۷۵ لیتری V12 توئین توربو حفظ شده است. این موتور در نسخهٔ بلک بج ۶۰۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar