معرفی آئودی A3 مدل ۲۰۲۵

چهارشنبه 23 اسفند 02 ساعت 08:24
معرفی آئودی A3 مدل 2025

آئودی به خانوادهٔ A3 نسخهٔ کراس جدیدی بنام آل‌استریت را اضافه کرده است که با ارتفاع بیشتر از زمین و روکش‌های پلاستیکی بدنه عرضه می‌شود.

آئودی نسخهٔ بروز شدهٔ آئودی A3 را برای مدل ۲۰۲۵ معرفی کرده است. خبر مهم در این به‌روزرسانی، اضافه شدن نسخهٔ کراس به خانوادهٔ A3 با نام آل‌استریت است. این آلمانی جمع‌وجور در بیرون در نمام نسخه‌ها از دماغه‌ای اصلاح‌شده با جلوپنجرهٔ عریض‌تر بهره می‌برد که با ورودی‌های هوای جدید در طرفین و یک اسپلیتر در پایین احاطه شده است. طراحان همچنین در عقب خودرو که سپر و دیفیوزر جدیدی را به خود می‌بینید از مدل RS آئودی الهام گرفته‌اند.

A3 آل‌استریت اما به لطف ظاهر آفرودی و کراس‌اوور مانند از دیگر نسخه‌ها متمایز شده است. در این نسخه، ارتفاع تعلیق ۱۵ میلی‌متر بیشتر شده که این در کنار چرخ‌های بزرگ‌تر، ارتفاع از زمین را تا ۳۰ میلی‌متر بیشتر کرده است. این نسخه به‌صورت استاندارد با رینگ‌های ۱۷ اینچی ارائه می‌شود اما نمونه‌های ۱۸ و ۱۹ اینچی هم قابل سفارش خواهد بود. آئودی همچنین برای آل‌استریت جلوپنجرهٔ مشکی مات، ورودی‌های هوای جدید مثلثی، ریل‌های سقفی و روکش‌های پلاستیکی دهانهٔ گلگیرها مجهز کرده است درحالی‌که می‌توان قلاب بکسل را هم برای آن سفارش داد.

آئودی برای A3 مدل ۲۰۱۵ چهار گرافیک مختلف برای دی‌لایت‌ها را در نظر گرفته است که قابل انتخاب خواهند بود. همچنین تمام مدل‌ها هم به تجهیزات ایمنی استانداردی مثل کروز کنترل تطبیقی، سیستم پیشگیری از برخورد جلو و دستیار تغییر خط مجهز شده‌اند. در داخل خودرو هم شاهد تغییرات زیادی هستیم که شامل دریچه‌های تهویهٔ جدید، نورپردازی داخلی، بازطراحی کنسول مرکزی با زیر آرنجی قابل تنظیم و تغییر مکان بلندگوها می‌شود. تمام تیپ‌ها به‌صورت استاندارد با نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی ۱۰.۱ اینچی و چهار پورت USB ارائه می‌شوند.

لیست پیشرانه‌های A3 مدل ۲۰۲۵ از مدل ۳۵ TFSI آغاز می‌شود که به یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری بنزینی هیبریدی خفیف با ۱۵۰ اسب بخار قدرت در کنار گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه مجهز است اما بعداً گیربکس شش سرعتهٔ دستی هم قابل سفارش خواهد بود. مدل بعدی هم ۳۵ TDI دیزلی با پیشرانهٔ ۲ لیتری ۱۵۰ اسب بخاری و گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه است. بعداً نسخه‌های دیزلی و بنزینی بیشتر و همین‌طور پلاگین‌هیبریدی به خانوادهٔ A3 اضافه خواهد شد.

قیمت آئودی A3 جدید در اروپا از ۳۵,۶۵۰ یورو در نسخهٔ هاچ‌بک آغاز می‌شود درحالی‌که نسخهٔ سدان ۸۰۰ یورو گران‌تر است. خریداران برای نسخهٔ آل‌استریت هم باید حداقل ۳۷,۴۵۰ یورو پرداخت کنند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar