معرفی بی‌ ام‌ و i5 تورینگ

پنج شنبه 19 بهمن 02 ساعت 09:40
معرفی بی‌ ام‌ و i5 تورینگ

سبک بدنه واگن ساده و قدرت الکتریکی بی‌صدا یک ترکیب سریع مرگبار را در i5 M60 تورینگ ایجاد می‌کند.

بی‌ام‌و روز سه‌شنبه سری ۵ تورینگ ۲۰۲۵ را معرفی کرد که اکنون به صورت دیزلی، بنزینی، پلاگین هیبریدی یا خودروی برقی خالص در دسترس است. با پیروی از روند خودروهای جدید که همیشه درحال‌رشد هستند، سری ۵ تورینگ ۲۰۲۵ بزرگ‌تر از همیشه است. با ۵۰۵ سانتی‌متر طول، اکنون به سختی ۲.۵ سانت با سدان نسل قبلی BMW سری ۷ (G11) فاصله دارد. این فقط یک واقعیت برای استایل بدنه واگن نیست، نباید فراموش کنیم که آخرین سدان سری ۵ در زمان عرضه در سال ۲۰۲۳ رشد چشمگیری در ابعاد داشت. این واگن نیز  با ۱۹۰ سانتی‌متر، کمی عریض‌تر و با ۱۵۱ سانتی‌متر کمی بلندتر شده است. اگرچه این موضوع برای کسانی که چالش پارک در فضای تنگ دارند جالب نیست، اما برای افرادی که از واگن‌ها استفاده می‌کنند خبر خوبی محسوب می شود.

با قرار گرفتن صندلی‌های عقب در جای خود، ۵۶۹ لیتر فضای بار وجود دارد که با تا کردن صندلی‌ها به ۱۶۹۹ لیتر می‌رسد. در مقایسه با رقبای آلمانی آن، بی‌ام‌و کمی فضای بیشتری نسبت به آئودی A6 آوانت دارد، اما همچنان چند لیتر از مرسدس‌بنز کلاس E عقب‌تر است – تا زمانی که نسخه هیبریدی پلاگین مرسدس را در نظر نگیرید که کمی فضای عقب را به نفع باتری‌ها از دست می‌دهد. چه در مدل تورینگ درون‌سوز و چه در i5 برقی، فضای بار این مدل BMW یکسان است.

حال که صحبت از برقی شد، i5 تریم انتخابی برای طرفداران واگن BMW است که می‌خواهند سریع حرکت کنند. i5 M60 xDrive تورینگ با ۶۰۱ اسب بخار قدرت و حداکثر ۸۲۰ نیتون متر گشتاور در حالت بوست، بالاترین انتخاب است. این همان تنظیماتی است که در سدان وجود دارد، اگرچه جرم اضافی واگن کمی پرفورمنس را کاهش می‌دهد. بی‌ام‌و می‌گوید شتاب صفر تا صد در ۳.۹ ثانیه با حداکثر سرعت محدود شده کارخانه‌ای ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. با پایین آمدن به مدل i5 eDrive40، موتور برقی جلو حذف می‌شود و حداکثر قدرت خروجی ۳۳۵ اسب بخار و شتاب به ۶.۱ ثانیه می‌رسد. نکته مهم برد است که حداکثر به ۵۶۰ کیلومتر در هر چرخه WLTP اروپا می‌رسد.

در دنیای احتراق، سری ۵ تورینگ جدید همچنان با پیشرانه‌های هیبریدی ملایم یا پلاگین هیبریدی عرضه می‌شود. ۵۳۰e از موتور ۲.۰ لیتری چهار سیلندر بنزینی توربوشارژ بی‌ام‌و همراه با موتور الکتریکی برای تولید ۲۹۵ اسب‌بخار قدرت و طی مسافت ۱۰۰ کیلومتر فقط با برقبهره می‌برد. نسخه چهار چرخ محرک نیز همان خروجی را دارد، اما شعاع حرکتی در حالت فقط الکتریکی به حداکثر ۹۰ کیلومتر کاهش می‌یابد. ۵۲۰d از موتور ۲.۰ لیتری توربو دیزل با سیستم هیبریدی ملایم برای تولید ۱۹۵ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند که با دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ محرک ارائه می‌شود. سپس مدل ۵۴۰d xDrive تورینگ است که یک موتور ۳.۰ لیتری هیبریدی ملایم V6 توربو دیزلی با قدرت ۲۹۵ اسب بخار را وارد ترکیب می‌کند.

هنوز اطلاعاتی در مورد M5 تورینگ منتشر نشده است. شایعات حاکی از آن است که M5 تورینگ با ۷۰۰ اسب بخار قدرت عرضه خواهد شد. این خودرو رقیب مستقیمی برای آئودی RS6 آوانت خواهد بود.

در حال حاضر، خریداران اروپایی می‌توانند از ماه می با i5 تورینگ و مدل‌های چهار سیلندر هیبریدی ملایم وارد واگن جدید سری ۵ شوند. تریم‌های هیبریدی پلاگین و ۵۴۰d xDrive اواخر تابستان عرضه خواهند شد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar