معرفی تسلا مدل ۳ پرفورمنس جدید

بروزرسانی در: چهارشنبه 5 اردیبهشت 03 ساعت 09:30
معرفی تسلا مدل 3 پرفورمنس جدید

تسلا مدل ۳ پرفورمنس جدید با ۵۱۰ اسب بخار قدرت، ۷۴۰ نیوتن متر گشتاور و شعاع حرکتی ۴۷۵ کیلومتر، با قیمت پایهٔ ۵۶,۳۸۰ دلار عرضه می‌شود.

نسخهٔ بروز شدهٔ تسلا مدل ۳ ابتدای امسال با پسوند هایلند راهی بازار شد و بنابراین باید منتظر نسخهٔ پرفورمنس می‌ماندیم که سرانجام رسماً رونمایی شده و تسلا آن را قوی‌ترین مدل ۳ تا به امروز می‌داند. مدل ۳ پرفورمنس جدید ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۷۴۰ نیوتن متر گشتاور دارد و ظرف ۲.۹ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد درحالی‌که نسخهٔ قبلی این کار را در ۳.۱ ثانیه انجام می‌داد. حداکثر سرعت این سدان الکتریکی جدید هم به ۲۶۲ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

مدل ۳ پرفورمنس جدید از نسل چهارم درایو یونیت تسلا استفاده می‌کند که ۲۲ درصد در قدرت پیوسته، ۳۲ درصد در حداکثر قدرت و ۱۶ درصد در حداکثر گشتاور بهبود پیدا کرده است. این در حالی است که خودرو هنوز شعاع حرکتی ۴۷۵ کیلومتر را ارائه می‌کند. علاوه بر این، تسلا سیستم تعلیق مدل ۳ را هم برای کنترل بهتر بدنه با طراحی حالت رانندگی جدید پیست و کمک‌فنرهای تطبیقی ارتقاء داده است. این حالت پیست همچنین در قوای محرکه هم تغییراتی ایجاد می‌کند.

در همین حال، مدل ۳ پرفورمنس به ترمزهای جدید پرفورمنس بالایی مجهز شده که حس پدال تیزتر، قدرت توقف بهتر و مدیریت حرارتی بهتری دارند. رینگ‌های ۲۰ اینچی جدید فورج‌کاری شده هم باعث کاهش وزن خودرو شده‌اند. تسلا در نمای جلو و عقب مدل ۳ پرفورمنس تغییراتی ایجاد کرده تا از دیگر نسخه‌های این خودرو متمایز شود. این تغییرات همچنین ضریب درگ را هم کاهش می‌دهند. دیفیوزر جدید و اسپویلر فیبر کربنی نسبت به پرفورمنس قبلی ۵ درصد ضریب درگ را کمتر کرده و کاهش ۳۶ درصدی در نیروی رو به بالا به همراه دارند.

در داخل خودرو خریداران شاهد تریم فیبر کربنی با الگوی منحصربه‌فرد روی داشبورد خواهند بود. یکی دیگر از ویژگی‌های داخلی خودرو هم صندلی‌های اسپرت جدید است که هم حمایت بهتری از بدن دارند و هم تهویهٔ بهتری را فراهم می‌کنند. تسلا همچنین در مدل ۳ پرفورمنس جدید تکنولوژی خودران کامل خود را هم با قیمت ۸ هزار دلار ارائه می‌کند درحالی‌که رنگ‌های سفارشی مثل آبی عمیق متالیک و قرمز اولترا نیز بین هزار تا دو هزار دلار به قیمت اضافه می‌کنند. تسلا مدل ۳ پرفورمنس جدید با قیمت پایهٔ ۵۴,۳۸۰ دلار عرضه می‌شود و هنوز مشمول ۷,۵۰۰ دلار اعتبار مالیاتی فدرال است. هم‌اکنون می‌توان این خودرو را با پرداخت ۲۵۰ دلار سفارش داد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar