معرفی جیپ اونجر بنزینی

جمعه 6 بهمن 02 ساعت 14:51
معرفی جیپ اونجر بنزینی

جیپ پس از اونجر الکتریکی، حالا نسخه‌های بنزینی و هیبریدی این خودرو را هم معرفی کرده است که هردو از یک پیشرانهٔ ۱.۲ لیتری سه سیلندر توربو استفاده می‌کنند.

جیپ ابتدا کراس‌اوور اونجر را در نسخهٔ الکتریکی معرفی کرد اما حالا نسخهٔ بنزینی آن را هم معرفی کرده است که قیمت بسیار ارزان‌تری دارد. درحالی‌که قیمت اونجر الکتریکی در بریتانیا از ۳۴,۸۰۰ پوند معادل ۴۴,۲۰۰ دلار آغاز می‌شود، قیمت پایهٔ نسخهٔ بنزینی جدید ۲۳,۶۰۰ پوند معادل ۳۰ هزار دلار اعلام شده است؛ بنابراین، اونجر بنزینی از فورد پوما با قیمت پایهٔ ۲۵,۶۴۰ پوند و فولکس‌واگن تی‌کراس با قیمت ۲۳,۹۶۵ پوند ارزان‌تر خواهد بود.

زیر کاپوت این کراس‌اوور کوچک یک پیشرانهٔ ۱.۲ لیتری سه سیلندر قرار گرفته که از برندهای فرانسوی استلانتیس گرفته شده و ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۰۵ نیوتن متر گشتاور دارد. اونجر بنزینی صرفاً با یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی ارائه می‌شود و به‌صورت ترکیبی مصرف سوخت قابل‌توجه ۴.۶ لیتر در هر صد کیلومتر دارد. کسانی که خواهان مصرف حتی کمتری هستند اما می‌توانند سراغ نسخهٔ هیبریدی بروند که قیمت آن از ۲۵,۳۰۰ پوند آغاز می‌شود.

این نسخه از همان پیشرانهٔ ۱.۲ لیتری بنزینی استفاده می‌کند که در کنار آن یک موتور الکتریکی با ۲۸ اسب بخار قدرت هم قرار گرفته است. بااین‌وجود، قدرت و گشتاور اونجر هیبریدی با نسخهٔ بنزینی یکسان است و در اینجا هم نیرو فقط به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. این نسخه اما کمی کم‌مصرف‌تر بوده و در هر صد کیلومتر به‌صورت ترکیبی ۴.۱ لیتر بنزین مصرف می‌کند. اونجر هیبریدی که به سیستم احیای انرژی ترمزها هم مجهز است، می‌تواند مسافت‌های کوتاهی را با سرعت زیر ۳۰ کیلومتر بر ساعت به‌صورت تمام الکتریکی طی کند.

البته از چنین خودرویی نباید انتظار سرعت و شتاب بالایی داشت و اونجر هیبریدی برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر بر ساعت به ۱۰.۹ ثانیه زمان نیاز دارد. اونجر بنزینی در دو تیپ مختلف شامل تیپ پایهٔ Longitude و تیپ گران‌تر Altitude به بازار عرضه می‌شود که قیمت دومی از ۲۵,۳۳۵ پوند آغاز شده و از تجهیزات بیشتری مثل نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی بزرگ‌تر ۱۰.۲۵ اینچی، رینگ‌های ۱۷ اینچی، کروز کنترل تطبیقی و کنترل تهویهٔ اتوماتیک بهره می‌برد.

اونجر هیبریدی هم در سه تیپ مختلف قابل خریداری است که شامل تیپ پایهٔ Longitude با قیمت ۲۵,۳۰۰ هزار پوند، تیپ میانی Altitude با قیمت ۲۷ هزار پوند و تیپ پرچمدار سامیت با قیمت ۲۹,۲۰۰ پوند خواهد بود. رینگ‌های ۱۸ اینچی، چراغ‌های تمام LED جلو و عقب، دوربین دنده‌عقب ۱۸۰ درجه، سنسورهای پارک ۳۶۰ درجه، شارژر بی‌سیم گوشی و سیستم خودران سطح دو تجهیزاتی هستند که خاص تیپ سامیت بوده و در دو تیپ ارزان‌تر ارائه نمی‌شود.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar