معرفی فولکس واگن گلف GTI کلاب‌ اسپرت ۲۰۲۵

یکشنبه 13 خرداد 03 ساعت 09:29
معرفی فولکس واگن گلف GTI کلاب‌ اسپرت 2025

فولکس‌ واگن گلف GTI کلاب‌ اسپرت جدید از به‌روزرسانی‌های فیس‌لیفت اخیر گلف بهره‌مند شده است اما همچنان مثل قبل ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد.

فولکس‌واگن نسخهٔ جدید GTI کلاب‌اسپرت را بر اساس گلف فیس‌لیفت معرفی کرده است. حالا در GTI کلاب‌اسپرت هم شاهد چراغ‌های جدیدی هستیم که از گلف فیس‌لیفت معمولی گرفته شده‌اند. این نسخهٔ قوی‌تر اما از سپر جلوی متفاوت و اسپویلر بزرگ‌تر عقب بهره می‌برد و روی رینگ‌های ۱۸ اینچی مشابه آلفارومئو قرار گرفته است درحالی‌که نمونه‌های بزرگ‌تر ۱۹ اینچی هم قابل سفارش خواهد بود.

حالا اختلاف قدرت بین GTI معمولی و کلاب‌اسپرت کمتر شده است زیرا درحالی‌که پس از فیس‌لیفت قدرت GTI با ۲۰ اسب بخار افزایش به ۲۶۵ اسب بخار رسید، کلاب‌اسپرت همچنان مثل قبل ۳۰۰ اسب بخار قدرت دارد. البته اختلاف قدرت ۳۵ اسب بخاری هنوز هم قابل‌توجه است درحالی‌که این نسخه همچنین ۳۰ نیوتن متر گشتاور بیشتری هم دارد (۴۰۰ نیوتن متر). گلف GTI کلاب‌اسپرت جدید مثل قبل صرفاً با گیربکس هفت سرعته دوکلاچه عرضه می‌شود. این در حالی است که پس از فیس‌لیفت، گیربکس دستی برای GTI هم حذف شده است.

درحالی‌که ۵.۹ ثانیه طول می‌کشد تا GTI از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت برسد، کلاب‌اسپرت این کار را در ۵.۶ ثانیه انجام می‌دهد اما حداکثر سرعت هردو نسخه روی ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. بااین‌حال، برای کلاب‌اسپرت پکیجی بنام ریس قابل سفارش است که حداکثر سرعت را به ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت افزایش می‌دهد. این پکیج همچنین سیستم اگزوز قوی‌تر Akrapovič، ترمزهای قوی‌تر و یک حالت رانندگی ویژهٔ اسپرت را هم به همراه دارد.

این هاچ‌بک داغ آلمانی به‌صورت استاندارد از دیفرانسیل لغزش محدود بهره می‌برد درحالی‌که سیستم کنترل پویایی شاسی هم برای آن قابل سفارش خواهد بود. گلف کلاب‌اسپرت در داخل به یک نمایشگر لمسی بزرگ‌تر ۱۲.۹ اینچی مجهز شده است که سیستم اطلاعاتی-سرگرمی جدید و بهبودیافته‌ای را ارائه می‌کند. مثل گلف معمولی، در اینجا نیز کنترل‌های لمسی خازنی روی فرمان با نمونه‌های فیزیکی جایگزین شده‌اند. گلف GTI کلاب‌اسپرت جدید همین هفته در مسابقهٔ ۲۴ ساعتهٔ نوربرگ‌رینگ برای اولین بار به نمایش عمومی درخواهد آمد.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar