معرفی هونگچی گولی

چهارشنبه 23 خرداد 03 ساعت 14:39
معرفی هونگچی گولی

هونگچی در نمایشگاه پکن که مدتی پیش برگزار شد از محصولات فوق لوکس خود در خانواده آفتابگردان رونمایی کرد. اکنون نوبت به ثبت نام گولی ( با کمی فاصله گو لی بخوانید) رسیده تا یک سدان چینی با برچسب قیمت ۹۹۰ هزار دلاری را در لیست فامیل آفتابگردان قرار دهد.

این قیمت برای یک محصول استاندارد کارخانه ای در دنیا به نوعی ثبت رکورد محسوب می شود! درباره خانواده آفتابگردان نیز باید بگوئیم که این برند با لوگوی طلائی گل آفتابگردان میزبان لوکس ترین تولیدات هونگچی است.

هونگچی گولی در واقع جایگزین هونگچی ال۵ می شود که در زمان معرفی برای آن برچسب قیمت ۶۸۰ هزار دلاری مشخص شده بود. ال۵ طولی برابر با ۵۹۸۰ میلیمتر دارد.

در پروفایل دماغه هونگچی گولی (Guoli) یک طراحی کلاسیک به سبک لیموزین های سیاسی این برند را مشاهده می کنیم که شامل جلوپنجره کرومی آبشاری و چراغ های گرد با امتداد لوله ای تا ستون اول اتاق است.

دماغه گولی ؛ میزبان فرهنگ و سنت چین
هونگچی عاشق این سبک طراحی رترو است و برای سال ها در لیموزین خود آن را دنبال کرده است. فلسفه پروفایل دماغه هونگچی با چراغ های گرد و جلوپنجره چهارگوش به فرهنگ سنتی چین و جملات خاصی که برای قرن ها میان مردمان این کشور شهرت داشته باز می گردد. چینی ها می گویند: آسمان گرد است و زمین چهارگوش.

هونگچی لوگوی خود را به سبک و مکانیسم رولز-رویس در قسمت مرکزی قاب بالایی جلوپنجره قرار داده که این نماد هونگچی با زاویه ۲۳.۵ درجه به سمت جلو شیب دارد تا نشانگر زاویه انحراف محوری کره زمین باشد.

چراغ های اصلی جلو ساختار کریستال مانندی دارند که با یک چراغ معمولی کاملا متفاوت است و از همان نگاه اول حس لوکس خود را به بیننده منتقل می کند.

مشخصات هونگچی گولی
هونگچی گولی از منظر ابعاد برابر با ۵۹۸۰ میلیمتر در طول، ۲۰۹۰ میلیمتر در عرض و ۱۷۱۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز ۳۷۳۰ میلیمتر است. وزن خالص گولی ۳۱۵۰ کیلوگرم گزارش شده است.

در بخش پیشرانه هونگچی گولی از قلب تپنده ۴ لیتری توربوشارژ ۸ سیلندر با ۳۸۸ اسب بخار خروجی و گشتاور ۵۳۰ نیوتن متر استفاده شده که با جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود. متوسط مصرف این پیشرانه ۱۵.۲ لیتر برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی و بیشینه سرعت ۲۲۰ کیلومتر برساعت اعلام شده است.

از ابتدای مطالعه مشخصات هونگچی گولی (Guoli) تا زمانی که وارد بخش اطلاعات پیشرانه می شویم، انتظار آشنایی با یک خودرو الکتریکی قدرتمند را داریم که چنین برچسب قیمت سنگینی را میزبانی می کند اما در نهایت تعجب و غافلگیری با یک تک توربو ۸ سیلندر احتراقی سر و کار داریم که این انتخاب برای این خودرو بسیار عجیب به نظر می رسد.

فضای داخل کابین با توجه به المان های کلاسیک لیموزین های هونگچی و البته با حضور سنگین فناورانه ها شکل گرفته است. لوگوی طلایی آفتابگردان هونگچی در مرکز فرمان دیده می شود. نمایشگرهای دیجیتال کل کنسول اصلی جلو را به خود اختصاص داده اند.

البته حضور این نمایشگرها موجب نشده تا هونگچی استفاده از دکمه های فیزیکی را فراموش کند زیرا در کنسول میانی انبوهی از دکمه های فیزیکی حضور دارند.

چرم با کیفیت بالا نیز در قسمت های مختلف کابین کار شده است.

هونگچی برای گولی از جانمایی ۲+۲ استفاده کرده که شامل دو صندلی برای ردیف دوم می شود. تمامی صندلی ها دارای تنظیم الکتریکی، استراحتگاه برای پا، گرم کن، تهویه و ماساژ هستند.

عصرایران

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar