معرفی پینین فارینا باتیستا رورساریو

سه شنبه 28 فروردین 03 ساعت 15:57
معرفی پینین فارینا باتیستا رورساریو

ابرخودروی پینین فارینا باتیستا رورساریو Reversario توانایی ثبت صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۱.۷۹ ثانیه‌ای را دارد.

شرکت پینین فارینا از نسخه خاص و تولید محدود باتیستا با نام رورساریو رونمایی کرد. باتیستا اولین محصول برقی از این برند احیا شده ایتالیایی به شمار می‌رود و نام آن از نام پدربزرگ مؤسس کمپانی گرفته شده است. این هایپر جی تی لوکس پس از دیگر مدل خاص باتیستا یعنی مدل انیورساریو معرفی شده، خودرویی که دارای قطعات دست‌ساز و رنگ سفارشی است و تنها ۵ دستگاه از آن با قیمت تخمینی ۲.۹ میلیون دلار ساخته می‌شود.

چندی پیش نیز نسخه دیگری از پینین فارینا باتیستا با نام ادیزیونه معرفی شد. این خودرو به یاد اولین قهرمان فرمول یک یعنی نینو فارینا توسعه یافته و از آن نیز تنها ۵ دستگاه تولید می‌شود. البته جدای از باتیستا یک کانسپت منحصربه‌فرد با نام پورا ویژن نیز تولید شده و به این جمع باید شاهکاری کلکسیونی با نام B95 را نیز اضافه کنیم که یک خودروی برقی روباز با نام تجاری بارچتا است و قیمت دیوانه کننده ۴.۷۸ میلیون دلاری دارد. بارچتا عنوان گران‌ترین خودروی برقی دنیا را یدک می‌کشد.

اما جدیدترین عضو خانواده پینین فارینا همین خودروی خاص باتیستا رورساریو است که می‌خواهیم آن را معرفی کنیم. ایتالیایی‌ها می‌گویند این خودروی جذاب توسط یکی از مشتریان وفادار کمپانی که هم‌اکنون نیز مالک یک دستگاه باتیستا انیورساریو است سفارش داده شده هرچند پینین فارینا اشاره‌ای به هویت خریدار موردبحث نمی‌کند. از جمله ویژگی‌های خودرو می‌توان به طرح رنگی خاص بدنه اشاره کرد که شامل بخش پایینی سستریر براق و بخش بالایی گریجیو آنتونلیانو است. همانند مدل انیورساریو، باتیستا رورساریو نیز از نوارهای تزئینی بدنه سود می‌برد.

در کابین خودرو نیز طرح رنگی مشابه بدنه وجود دارد. باتیستا رورساریو از باتری لیتیوم یون ۱۲۰ کیلووات ساعت استفاده می‌کند و در عرض ۱.۷۹ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد. همچنین صفر تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت آن نیز ۴.۷۵ ثانیه اعلام شده است. این مشتری ثروتمند پینین فارینا هر دو خودروی خود را دوقلو می‌نامد. در بیانیه او آمده است:

انیورساریو و رورساریو توسط تیم پینین فارینا تولید شده‌اند. من فقط آن‌ها را به چالش کشیدم تا بدانم اگر شما از قلب و اشتیاق خود پیروی کنید چه چیزی می‌توانید بسازید. تمامی افتخار و اعتبار این محصولات از آنِ تیم پینین فاریناست.

او ادامه می‌دهد:

این دوقلوها به حدی فوق‌العاده هستند که هیچ خودروی دیگری در دنیا به چنین مرحله‌ای نرسیده است. آن‌ها نه تنها از میراث و اعتبار زیادی سود می‌برند بلکه همدیگر را به عنوان تصاویری آیینه‌ای کامل می‌کنند. انیورساریو و رورساریو برای همیشه با عشق آمیخته شده‌اند و هرگز از یکدیگر جدا نمی‌شوند زیرا واقعاً طراحی متحدی دارند

پینین فارینا فعلاً قیمت باتیستا رورساریو را منتشر نکرده اما واضح است که قیمت بالایی خواهد داشت.

پدال

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar